Cleveland Clinic Türkiye Ofisi İstanbul’da …

0
278
cleveland_4

cleveland_4

Cleveland Clinic Türkiye Ofisi İstanbul’da hizmete girdi

Türkiye ofisini hayata geçiren Cleveland Clinic, İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta verdiği davetle açılışını resmi olarak duyurdu.

2013 yılı içersinde Türkiye ile yaptığı görüşmelerin ardından Kasım 2013’de Türkiye ofisini hayata geçiren Cleveland Clinic, İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta verdiği davetle açılışını resmi olarak duyurdu. Ev sahipliğini Cleveland Clinic Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Direktörü Dr. Aylin Özdemir Lorenz ile Türkiye yöneticisi Salih Yıldırım’ın yaptığı davette, Cleveland Clinic Uluslararası Operasyonlar Departmanı Yönetici Müdürü Robert Stall, Cleveland Clinic Global Sağlık Merkezi Başkanı Dr. Bill Ruschhaupt da hazır bulundu. Tıp dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı gecede Metin Şentürk esprileri ile konuklara neşeli dakikalar yaşattı. Bugüne kadar Türkiye’den bir çok kişinin tedavi için gittiği Cleveland Clinic, bundan böyle Türkiye ofisi aracılığı ile hastalara daha hızlı ve kolay bir iletişim imkânı sunacak. Hastaların yanı sıra Türkiye çalışmalarının büyük bir bölümü ise karşılıklı eğitim programlarına ayrılacak. Büro Ohio, ABD’deki hastanede tedavi görme arayışı içerisinde olan hastaların yönlendirilmelerini kolaylaştırırken aynı zamanda Türkiye’de yönetim danışmanlık hizmetleri sunmakta, tıp eğitimi inisiyatiflerini desteklemekte ve yerel sağlık kuruluşları ile Cleveland Clinic arasındaki doktor eğitim programlarını pekiştirmekte. Cleveland Clinic Türkiye yöneticisi Salih Yıldırım yaptığı konuşmada; “Geçmiş 25 yıl boyunca Cleveland Clinic bölgede güçlü bir ilişkiye sahip olmuş ve Türkiye’den birçok hastayı tedavi etmiştir. Ayrıca birçok Türk doktoru Cleveland Clinic doktorları ile sürekli işbirliğini sürdürürken Cleveland Clinic’de eğitim görmüş ve burslara katılmışlardır” dedi.

Geniş bir erişim imkânı

Cleveland Clinic Uluslararası Operasyonlar Departmanı Yönetici Müdürü Robert Stall ise; “İstanbul’da yeni büromuzun yakın zamanlarda açılışını müteakip Türkiye’deki ilk toplantımızı düzenlemekten büyük bir memnuniyet duymaktayız. Cleveland Clinic’in İstanbul bürosundaki ekibimiz, ikinci bir görüş peşinde olan veya ABD’deki Cleveland Clinic doktorlarından randevu almak isteyen Türkiye’deki hastalara geniş bir erişim imkânı sağlamaktadır. İstanbul Bürosunu yöneten Cleveland Clinic’den Sayın Salih Yıldırım’ın aramızda bulunmasından memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

“Önce Hastalar”

Cleveland Clinic Global Sağlık Merkezi Başkanı Dr. Bill Ruschhaupt da; “Sağlık yetkilileri ile işbirliği yapan İstanbul Bürosundaki ekibimiz aynı zamanda doktor eğitimi ve bilgi paylaşımı programlarını ve eğitim etkinliklerini de kolaylaştırmaktadır. Hastaların sağlığı ve esenliğini ‘Önce Hastalar’ parolamızla her şeyin üzerine koymaktayız. Ve yeni büromuz sayesinde hastalarımızın ihtiyaç duydukları hizmetleri almasını temin ediyoruz. Hastalara ilişkin hizmetlerin yanı sıra, Türkiye’deki sağlık hizmeti sağlayıcıları ile olan ilişkileri ve bilgi paylaşım programlarını pekiştirmek ve teşvik etmek için üç yıllık bir planın bir parçası olarak çok sayıda eğitim faaliyeti de geliştirme aşamasındadır. Cleveland Clinic irtibat bürosu ekibi Türkiye’de ve bölgede hakim olan sağlık koşullarını iyileştirmek için en iyi uygulamalar hakkında sağlık topluluğuna değer katmak maksadıyla eğitim konferansları ve sempozyumlar düzenleyecektir” dedi.
Robert Stall ve Dr. Bill Ruschhaupt, Cleveland Clinic ile ilgili sorularımızı cevaplandırdılar:

Cleveland Türkiye’de bir hastane grubu kurmuyor, benzer bir biçimde, herhangi bir iktisap veya birleşemeye de imzasını atmıyor. Cleveland’ın yalnızca bir İrtibat Bürosu kurmasının sebebi nedir? Bunun ötesinde başka planlarınız var mı?

Ohio, ABD merkezli Cleveland Clinic Türkiye’deki ailelerle güçlü ilişkileri bulunan çok sayıda Türk doktor istihdam etmektedir. Cleveland Clinic aynı zamanda son birkaç on yıl içinde Türkiye’den çok sayıda hasta kabul etmiştir; Türkiye’deki yeni irtibat bürosu hastalarla olan ilişkileri yürütecek ve onları gerekli olabilecek her açıdan destekleyecektir. Büro yalnızca Ohio, ABD’de bulunan hastanede tedavi görmek isteyen hastaların sevklerini kolaylaştırmakla kalıyor, aynı zamanda yönetim danışmanlığı hizmetleri sunuyor, Türkiye’deki tıp eğitimi girişimlerini destekliyor, ve yerel sağlık hizmetleri kurumlarıyla Cleveland Clinic arasındaki doktor eğitim programlarını geliştiriyor.

Türkiye, son derece başarılı özel hastane sektörüyle yabancı hastaları çekiyor. Türkiye’den Cleveland Clinic kuruluşlarına hasta transfer etmenin oldukça zorlu olduğunu düşünmüyor musunuz? Olası risklerle ilgili herhangi bir öngörünüz var mı?

Doktorlarımızla güçlü ilişkilerinden dolayı Türkiye’den zaten çok sayıda hasta Cleveland Clinic’e halihazırda geliyor; bunun yanında Türkiye’den gelip belirli uzmanlıklar veya genel bakım konusunda, veya özel uzmanlık gerektiren hususlarda kampüsümüzde tedavi görmek isteyen çok sayıda kişi de var. Hastalar hasta bakımı, eğitim ve yenilikler konusundaki iyi ünümüzü göz önünde bulunduruyor.

Cleveland Clinic kuruluşlarının farkı nedir ve Türk hastalara ne vadediyorlar?

Cleveland Clinic kalp sağlığı, nörocerrahi, ortopedi, organ nakli ve diğer uzmanlık konularında dünya çapında üne sahip bir kuruluştur. Hastalar belirli uzmanlık alanlarına yönelik olarak başvuru yapıyor. Birleşik Devletler’de en ciddi hastalıklardan mustarip hastalar ve en yüksek akuiti seviyesine sahip hastaların tercihi Cleveland Clinic. U.S. News & World Report, yıllık “Amerika’nın En İyi Hastaneleri” araştırmasında sürekli olarak Cleveland Clinic’i ülkenin en iyi hastanelerinden bir olarak belirliyor. Cleveland Clinic, koroner arter bypass ameliyatı ve Birleşik Devletlerdeki ilk yüz nakli dahil olmak üzere birçok tıbbi atılımın öncüsü olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Kalp ve kalp cerrahisi programımız 19 yıldan beri bu konudaki 1 numaralı program olarak değerlendirilmektedir.

Türkiye’deki Cleveland Bürosu’nun yapısı nedir ve Türkiye operasyonu için kaç kişi işi alındı?

Cleveland Clinic kısa süre önce İstanbul’da, Selenium Kulelerinde bir İrtibat Bürosu açtı. İstanbul’da yaşayan Salih Yıldırım işe alındı ve Cleveland Clinic bünyesinde eğitim gördü. Yıldırım İstanbul’daki hastaların ve doktorların ihtiyaçlarının yerine getirilmesi hususunda yardımcı olacak.

Cleveland Clinic potansiyel hastalarla nasıl temas kuracak?

Hastalarla temas zaten mevcut, zira Türkiye’deki birçok hasta 25 yılı aşkın bir süreden bu yana Cleveland Clinic’e konuk oluyor. Cleveland Clinic hastalarıyla, gerekli her konuda Türkiye’deki yeni irtibat bürosu aracılığıyla iletişime geçiyor.

Türkiye’den yıl bazında ele alındığında kaç hasta Cleveland Clinic’e gidecek? Hedef rakamınız nedir?

Herhangi bir hedef rakam yok. Hastalarımızla halihazırda ilişkilerimiz mevcut ve onlara ihtiyaç duydukları şekilde yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Türkiye Bürosu Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yaşayan hastalar için bölgesel bir merkez olacak mı?

Cleveland Clinic global bir sağlık hizmetleri organizasyonu ve başka ülkelerde de irtibat büroları açıyor. Organizasyon halen, 8 yıldan beri faaliyet göstermekte olduğu Abu Dabi, BAE’de en son teknoloji bir hastane inşa ediyor. Hastalarımız, dostlarımız ve paydaşlarımızın bize global olarak ulaşabilmesini amaçlıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here