FDR Amulet Innovality ile …

0
113
Fujifilm-Amulet-1

Fujifilm-Amulet-1

FDR Amulet Innovality ile “meme radyolojisi”nde yeni dönem

Fujifilm, AMULET serisinin yeni ürünü FDR Amulet Innovality’yi, düzenlenen bir etkinlik ile sektör profesyonellerine tanıttı.

 

Medikal sistemler alanında dünyanın önde gelen markalarından biri olan Fujifilm, yüksek teknolojiye sahip makinelerini Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor. Fujifilm, “Meme Radyolojisi”nde fark meydana getiren Amulet serisinin yeni ürünü FDR Amulet Innovality’yi, düzenlenen bir etkinlik ile sektör profesyonellerine tanıttı. Fujifilm, “Meme Radyolojisi”nde geliştirdiği en önemli ürün olan Amulet’in yeni serisi FDR Amulet Innovality’nin tanıtımı için bir etkinlik düzenledi. “Meme kanseri bilinçlendirme ayı olan Ekim” ayı içinde Hotel Les Ottomans’da düzenlenen lansmana İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinden yaklaşık 60 önemli isim katıldı.

Klinik değerlendirmeler
Fujifilm Türkiye Başkanı Jun Higuchi ve Fujifilm Türkiye Genel Müdürü Cengiz Metin’in açılış konuşmalarının ardından, Fujifilm Medikal Sistemler Grup Müdürü Hakan Bulut’un yönettiği toplantıya geçildi. İlk olarak söz alan Fujifilm Image Technology Center’dan Wataru Fukuda, yaptığı sunum ile Innovality teknolojisi hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan Almanya Maria Hilf Hospital uzmanlarından Dr. Mechthild Schulze-Hagen, FDR Amulet Innovality’i Avrupa’da ilk kullananlardan biri olarak klinik değerlendirmelerde bulundu.

Doz 2.6 mGy sınırının çok altında
Dozun Avrupa standardı olan 2.6 mGy sınırının çok altında kaldığını belirten Dr. Mechthild Schulze-Hagen, rutin muayeneler için 3 boyutlu mamografinin kullanımı, 2 boyutlu mamografiyle kıyaslandığında dozda önemli bir artış olmadan yanlış pozitif teşhis oranlarını önemli ölçüde azaltabiliyor. Bu da, biyopsi sayısını önemli ölçüde düşürürken, biz doktorlar ve hastaların maruz kaldığı gereksiz stresin de azalmasına yardımcı oluyor dedi.

3 boyutlu uygulama
Yüksek teknolojiye sahip makinelerini Türkiye ile buluşturmaya devam eden Fujifilm’in, “Meme Radyolojisi”nde geliştirdiği en önemli ürün olan FDR Amulet Innovality, gerek hasta, gerekse hekim açısından birçok kolaylığı birlikte sunuyor. Mamografi muayenelerinde kullanılan bir dizi 3 boyutlu uygulamayı bünyesinde barındıran FDR Amulet Innovality, çeşitli doz ve açılarda farklı tomosentez modlarının kullanılmasını da mümkün kılıyor. Bu sayede kullanıcı, klinikteki ortama göre daha esnek hareket edebiliyor.

FDR Amulet Innovality’nin özellikleri
FDR Amulet Innovality’nin diğer özellikleri şöyle; Rutin teşhis yöntemlerinde dozaj verimliliğini geliştiren bir uygulama olarak, farklı açılardan çekilmiş iki yüksek çözünürlüklü görüntü kullanıp 3 boyutlu gelişmiş görselleştirme yapılabiliyor. Sistem, yeni bir amorf selenyum (a-Se) detektör ile donatılmış olup Altıgen Kapalı Desen (HCP) teknolojisine sahip, alanında gelişmiş bir detektör geometrisinden faydalanıyor. Bu detektör tasarımı sayesinde, daha yüksek görüntü keskinliği ve daha iyi dozaj verimliliği elde ediliyor.

Görüntü ayrıntı düzeyi
Detektör yapısı piyasadaki en verimli sistemlerden biri olan bir önceki sürümle karşılaştırıldığında, uygulanan dozajı yaklaşık yüzde 20 oranında azaltıyor. Aynı anda görüntü ayrıntı düzeyinin de artması, sistemi özellikle cazip bir konuma getiriyor. Yüksek teknolojik standarda ek olarak yeni sistem, gelişmiş kullanıcı ergonomiği ve daha fazla hasta rahatlığı sağlayacak şekilde optimize edildi. Göğüse uyumlu yeni sıkıştırma kanatları sayesinde mamografi muayeneleri sırasında duyulan acıda önemli bir azalma elde ediliyor.

Teşhis kalitesi
Yenilikçi akıllı otomatik ekspozür kontrolü, implant varken bile kullanılabildiğinden, iş akışının daha da gelişmesine ve rutin mamografi muayenelerinin teşhis açısından daha değerli hale gelmesine yardımcı oluyor. Elde edilen bulgular, dozun azami oranda azaltılması ve teşhis kalitesinin mükemmel seviyeye çıkartılması amacıyla, iki farklı Tomosentez modundan herhangi biri kullanılarak kolayca sınıflandırılıp değerlendirilebiliyor. Böylece, raporlamaya en yüksek seviyede güven duyulması sağlanıyor.

Tüm dünyada tercih ediliyor
Global cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge’ye ayırarak teknolojisini sürekli geliştiren Fujifilm, bu sayede üstün görüntüleme kalitesi elde ediyor. Bu durum da, özellikle radyoloji alanında hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli bir zaman kazanımı sağlıyor. Bu yüksek teknolojinin ürünlerinden biri olan Amulet serisi mamografi cihazları, meme radyoloji alanında en az radyasyonla en yüksek görüntü kalitesini sunan sistemler olarak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tercih ediliyor.

Ar-Ge çalışmaları
Ar-Ge çalışmaları sayesinde dünyada olduğu kadar Türkiye’de de yeni teknolojileriyle fark meydana getiren Fujifilm, medikal sistemler alanında; bilgisayarlı radyografi, dijital mamografi, dijital radyografi, endoskopi sistemleri, kuru sistem yazıcılar, imaj arşiv ve görüntüleme sistemlerinin yanı sıra film sarf malzemesi ile geniş bir ürün gamına sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here