Aesculap Einstein Vision 3D Laparoskopi Sistemi ameliyathaneleri fethediyor

0
151
kalyon_medkal

kalyon_medkal

3D – Full HD olarak geliştirilen laparoskopi sistemi Einstein Vision doktorların beğenisini kazandı.

Laparoskopik (karın içi göstergeci ile yapılan) müdahaleler artık birçok cerrahi işlemde kullanılıyor. Hem tanı koyma yöntemi olarak, hem de doğrudan ameliyat yapmak için birçok uzmanlık alanında laparoskopiden gitgide daha sık faydalanılıyor. Bu minimal invazif yöntemle az sayıda kesi yerinden karın boşluğuna erişiliyor ve böylelikle hastalar ameliyat sonrası önemli komplikasyonlara karşı korunuyor. Karındaki kesilere yerleştirilen trokarlar yoluyla özel endoskopik cihazların karın boşluğuna giriş yapması sağlanıyor. Önce bir endoskopik kamera içeri gönderilerek, alınan görüntülerin bir monitörde cerraha gösterilmesi sağlanıyor. Cerrah kamerayı kendi uygun gördüğü şekilde hareket ettirebildiğinden, tüm ameliyat bölgesini görebiliyor. Geri kalan karın kesi yerlerinden ise endoskopik cerrahi cihazlar içeri giriyor.

Yüksek çözünürlüklü görüntü

Laparoskopik ameliyat tekniğini daha iyi hale getirmek ve dijital görüntüleme alanındaki gelişmelerin kullanılmasını sağlamak için, 2012 yılının Ocak ayında Aesculap tarafından yeni bir üç boyutlu – tam HD görüntü kaliteli laparoskopi sistemi olan Einstein Vision piyasaya sürüldü. Özellikle üç boyutlu görüntüleme (3D) ile yüksek çözünürlüklü görüntü (High Definition, Full HD) tıpta büyük yankı buldu.

Tutma kolu ile kamera hareket ettiriliyor

3D – Full HD olarak geliştirilen laparoskopi sistemi Einstein Vision ile kullanıcılara yenilikçi bir teknoloji sunulmuş ve ameliyat tekniğinde iyileştirmeler elde edilmiştir. Einstein Vision endoskopi sistemindeki üç boyutlu, tam HD çözünürlük kalitesi teknolojisi capcanlı, ayrıntılı görüntü vermektedir. Bu görüntüler, doğal gözle, üç boyutlu bakışa eşdeğerdir. Bu sayede özellikle iyi bir el-göz koordinasyonu sağlanabilmekte, cerrahın konsantrasyon seviyesini mümkün olduğu kadar uzun korumasına ve hassas yapıları hedefini şaşmadan, uzun süreli tutmasına imkân oluşturulmakta. Einstein Vision’u ayrıcalıklı kılan nokta, cerrahın kamerayı bir tutma kolu vasıtasıyla hareket ettirmesidir. Bu tutma kolu ise durağanlık, kesinlik ve hiç titremeyen bir görüntü sağlar.

Hastalar yönünden avantajları
Yara izlerinin küçüklüğü, Kan kaybının daha az olması, Ameliyatın tam gerektiği gibi yapılması, Hastanın sağlığına çabucak yeniden kavuşabilmesi.

Cerrahlar yönünden avantajları

Bilinen iki boyutlu laparoskopi sistemine benzer, alışılan şekilde kullanılması, Kullanılan gereçlerde dokunma ve ele alma özelliklerinin aynı kalmış olması, Hem tek, hem de birkaç uzmanlık alanında kullanılabilmesi, Asistanların işinin kolaylaştırılması (tutma kolu), Tek başına yapılan ameliyatlar için uygunluğu, İleride yapılması gereken masrafların çok düşük olması, Vaka sayısı az dahi olsa, sağlık işletmeciliği ve kamu ekonomisi yönünden problem yaratmadan kullanılabilmesi.

Hastalar için kullanılabilirliği

Tüm laparoskopik cerrahi, jinekoloji ve üroloji ameliyathanelerinde hiç sorunsuz uygulanabilmekte. Kullanıcıların konuyla ilgili ilk raporları tıp dergilerinde ve televizyonda yayınlanmıştır. İlgilenenler, aşağıdaki adres ve telefondan bilgi alabilirler.

B. Braun Kalyon Medikal ve Dış Ticaret A.Ş. Sefaköy Tevfik Bey Mah. 20 Temmuz Cad. No: 40 A Blok Kat: 2-3 Küçükçekmece/ İstanbul. 0212- 580 71 71.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here