Kemal Yaz yeniden TÜMDEF Genel Başkanlığı’na …

0
134
tumdefManset

tumdefManset

Kemal Yaz yeniden TÜMDEF Genel Başkanlığı’na seçildi

Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu’nun gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurulu’ndan Kemal Yaz ile yola devam kararı çıktı.

 

Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu’nun (TÜMDEF) 27 Nisan 2013 tarihinde Ankara Limak Ambassadore Boutique Hotel’de gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurulu’ndan Kemal Yaz ile yola devam kararı çıktı. Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteren dernek delegelerinin katıldığı Genel Kurulda TÜMDEF’in yeni tüzüğü de onaylandı. Yapılan tüzük değişikliği ile Başkan ve 14 üyeden oluşan Federasyon Yönetim Kurulu, Başkan ve 8 üye olacak şekilde yeniden düzenlendi. Tüzük değişikliği ile Danışma Komitesi de tüzükten çıkartılarak ismi Danışma Kurulu olarak değiştirildi. Uğur Mumay ve Aytekin Hakan Aydın’dan oluşan Divan’a Mehmet Ali Özkan başkanlık yaptı. Toplantıda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hikmet Fırat son üç yılda yapılan çalışmaları anlattı. Yönetimin ibrasından sonra, Genel Kurulun seçim maddesine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde yönetime aday olan Kemal Yaz önümüzdeki 3 yıl içinde TÜMDEF Genel Başkanlığına seçildi.

“Kurum kültürü geliştirilecek”

Kemal Yaz, Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmasında sektörde uzun yıllardır edindiği deneyimlerini ve derneklerdeki sivil toplum birikimini yansıtacağını ifade etti. Yeni dönemde Federasyonunun gerek bütçesinin gerekse kadrosunun profesyonel çalışanlar ile güçlendirileceğini ifade eden Yaz, kurum kültürünün geliştirileceğini, üyelerle iletişimin arttırılacağını ve kurumlar nezdinde kabul gören yüksek temsiliyetin devam edeceğini söyleyerek, tüm delegelerin katılımcı ve destekleyici çalışmalarını beklediğini bir kez daha dile getirdi. Amaçlarının Türkiye’de mevcut “tıbbi cihaz üretici, ithalatçı ve tedarikçi dernekleri” ve üyeleri arasında, mesleki birlik ve gelişme, etik değerlerin belirlenmesi, korunması ve denetlenmesi, yardım, sosyal dayanışma, uyum ve disiplinini geliştirmek olduğunu anlatan Kemal Yaz şöyle konuştu: “Tüm tıbbi cihaz üretici ve tedarikçisi olan firmalarımızın derneklerimiz altında buluşması, üyemiz olan derneklerin Türkiye’nin coğrafik durumuna uygun bölge dernekleri şeklinde yapılanması ve daha güçlü hale getirilmesi, derneklerin ortak ve standart iletişim kanallarını kullanarak birlikte ve eşgüdümlü hareket etmesini sağlamalıyız. Federasyon ve dernekler sürdürülebilir bir mali yapı oluşturulmalıdır. İdari yapı kurumsallaştırılmalıdır, iletişim kanalları genişletilmelidir. Federasyonumuzun şu anda ana gelir kaynağı üye aidatlarıdır. Ancak çalışmalarımızdan elde ettiğimiz olumlu sonuçlar arttıkça diğer gelir kanallarından mali destek sağlanacak olup, aidatlar bir müddet sonra sembolik bir hal alacaktır. Mevcut halin idamesi ve mali yapının kuvvetlendirilmesi için derneğe üye kazandırılmalı ve aidat koşulları dikkatlice belirlenerek takibe alınmalıdır. Mali yapının güçlendirilmesi için; fuar, kongre gibi gelirlerimizi artırmaya çalışacağız.” Genel kurulda söz alan üyeler sektörün sorunları ile ilgili görüşlerini de açıklama fırsatı buldular. Genel Kurulu sonunda TÜMDEF’e emeği geçen delegelere birer plaket verildi.

Yönetimde yeni isimler yer aldı

6.Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Kemal Yaz (Genel Başkan), Ali Hikmet Fırat (İMDER), Doğan Ay (TÜDER), Ergün Tatar (GASİD), F.A. Tolga Sözen (MASSİAD), Kazım Eryaşar (MASSİAD), M.Hilmi Akşamoğlu (ÇUMED), Onur Akğün (EGE), Tayfun Akseki (EGE). Danışma Kurulu: Mehmet Ali Özkan, Uğur Mumay, Recai Aslan, Mehmet Dal, Mehmet Ali Özer. Disiplin Kurulu: Kürşat Özgün, Ahmet Fethi Polat, Necati Kaya. Denetleme Kurulu: Ömer Biçer, Cem Türker, Aydın Dumlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here