TJOD Başkanlığı’na Prof. Dr. Cansun Demir seçildi

0
127
cansun-demir-1-k

cansun-demir-1-kDaha önce TJOD Genel Sekreterliği görevini yürüten Prof. Dr. Cansun Demir, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanlığına seçildi.
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) 4 Kasım’da Ankara’da Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Yeni Yönetim Kurulu’nca yapılan oylamada daha önce TJOD Genel Sekreterliği görevini yürüten Prof. Dr. Cansun Demir, TJOD Başkanlığına seçildi. TJOD’nin yeni yönetimi şu şekilde belirlendi: Başkan: Prof. Dr. S. Cansun Demir, 2.Başkan: Prof. Dr. Ali Baloğlu, Genel Sekreter: Prof. Dr. Ateş Karateke, Sayman: Doç. Dr. Eray Çalışkan, Üyeler: Op. Dr. Samet Bayrak, Prof. Dr. Önder Çelik, Prof. Dr. Fazlı Demirtürk, Prof. Dr. Haldun Güner, Prof. Dr. Talip Gül, Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Prof. Dr. Nedim Karadadaş, Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, Prof. Dr. Sinan Özalp, Prof. Dr. Bülent Tıraş, Prof. Dr. Atıl Yüksel.

Prof. Dr. Cansun Demir kimdir?
25 Nisan 1964 tarihinde Kozan’da doğdu. İlkokulu Kozan İnkılap İlkokulunda bitiren Cansun Demir ardından İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesinde eğitimine devam etti. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazandı. Öğrenciliği sırasında İngiltere ve Polonya da staj yapan Demir, 1988 yılında Tıp Fakültesini beşincilikle Pekiyi dereceyle bitirdi. 1988 yılında Aydın Nazilli E tipi cezaevi doktoru olarak mecburi hizmetini yaptı. 1989 Nisan TUS sınavı ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olan Demir, Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezinde uzmanlık sonrası zorunlu hizmetini yaptı. 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında sırasıyla uzman, Yrd. Doç. ve Doçent olarak çalıştı.1 Mayıs 2007 tarihinde Profesör oldu. 34’ü yurtdışı olmak üzere 125 yayın ve bildirisi bulunan Cansun Demir, 22 kitap bölümü ve kitap yazdı. Prof. Dr. Cansun Demir, halen Peritam (Prenatal Tanı Tedavi ve Araştırma Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here