Memorial Sağlık Grubu, Antalya yatırımlarına yeni bir halka ekledi

0
106
memorial-lara

memorial-laraMemorial Antalya Hastanesi’ni hayata geçirerek kaliteli hizmet anlayışını bölgeye taşıyan Memorial, şimdi de Lara Tıp Merkezi ile ikinci adresinde hizmet veriyor.

Türkiye’de ilklerin öncüsü Memorial Sağlık Grubu’nun Antalya yatırımları sürüyor. 2010 yılında Memorial Antalya Hastanesi’ni hayata geçirerek sağlıkta uluslararası standartları ve kaliteli hizmet anlayışını bölgeye taşıyan Memorial, şimdi de Lara Tıp Merkezi ile ikinci adresinde hizmet veriyor. Düzenlenen açılış töreni ile hizmete giren Memorial Lara Tıp Merkezi’nin açılışı, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Adem Bilgin tarafından gerçekleştirildi. Memorial Antalya Hastanesi’nin uydu kliniği olan merkez; Memorial’ın uluslararası saygın ve güçlü akademik kadrosu, uzman doktorları, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeliyle daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için; sağlık sorunlarına hızlı, etkili ve kalıcı çözümler üretecek şekilde düzenlendi. Lara Bölgesi’nde merkezi konumda bulunan 1.150 metrekare alana kurulu 5 katlı binada, hasta konforu ve güvenliğini ön planda tutan modern mimari mekanları ile hizmet veren Memorial Lara Tıp Merkezi; kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, dermatoloji, ortopedi ve travmatoloji, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve nöroloji gibi bölümleri ile kapsamlı sağlık hizmetleri sunuyor.

“Yatırımlar devam edecek”
Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç açılışta yaptığı konuşmada, “Memorial Antalya Hastanemizin uydu kliniği olan Lara Tıp Merkezi, hastanemiz ile entegre bir şekilde hizmet verecek. Alanında uzman isimlerden oluşan kadrosu, güler yüzlü hizmet anlayışı ve ferah mekânlarıyla Memorial Lara Tıp Merkezi, konumu itibariyle hastalarımızın gün içinde rahatça gelip hizmet alabileceği bir lokasyonda bulunuyor. Memorial, ‘en kaliteli’ ve ‘en iyi’ sağlık hizmetini, ‘etik’ ve ‘dürüst’ bir çizgi ile her yıl ‘daha çok hastanın’ hizmetine sunma ve hasta memnuniyeti ilkesi ile Antalya ve Akdeniz Bölgesi’nde fark meydana getirmektedir. Memorial Antalya Hastanesi olarak bölgeye A sınıfı sağlık hizmeti anlayışını getirerek, burada da pek çok ilke imza attık. Açılışımızdan kısa bir süre sonra JCI tarafından akredite edilerek uluslararası kalitede sağlık hizmeti verdiğimizi belgeledik ve hastanemiz bünyesinde, dünya çapında bir tüp bebek merkezi kurduk. Memorial Antalya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, Amerikan Embriyoloji Derneği tarafından kalite standartları tescil edilen, Türkiye’nin ilk ve tek merkezi oldu. Bu tescil Memorial Antalya Tüp Bebek Merkezi’nin, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren en yüksek kalitedeki tüp bebek merkezleri arasında yer aldığını gösteriyor. Akdeniz Bölgesi’nde ilk olarak Memorial Antalya Hastanemiz ile sağlık turizmine büyük katkı sağladık. Şimdi Lara Tıp Merkezi ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada, dünyanın pek çok ülkesinden Antalya’ya hasta kabul ediyoruz. Multidisipliner yaklaşımla, pek çok özellikli cerrahi operasyonu yine Memorial’da gerçekleştirerek, on binlerce yerli ve yabancı hastamızı Antalya’da sağlığına kavuşturuyoruz. Memorial olarak Antalya’ya ve bölgeye yatırımlarımız devam edecek. Memorial Antalya Hastanesi’nden sonra Lara Tıp Merkezi’ni de hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here