Liv Hospital Ulus, üst segment hasta grubuna hitap edecek

0
120
liv-hospital

liv-hospital150 yatak kapasiteli Liv Hospital Ulus, 300 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete girecek. Hastanede 8 ameliyathane ve 44 klinik yer alacak.

Türkiye, ‘Liv Hospital Group’ hastane zinciriyle tanışıyor. Liv Hospital’i tanıtmak için sağlık muhabiriyle yemekli toplantıya bir araya gelen Liv Hospital Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstiroti, Liv Hospital Ulus Medikal Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. Uğur Keskin, Liv Hospital hakkında bilgi verdiler. Feriye Lokantası’ndaki toplantıda konuşan Liv Hospital Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, “Özel sağlık sektöründeki tecrübemizden güç alarak, Türkiye hastanecilik sektörüne yeni bir soluk getireceğine inandığımız Liv Hospital Group’un ilk halkasını açacak olmanın heyecanını yaşarken; diğer yandan Medical Park Hastaneler Grubu’nda da birçok yeniliğe ve gelişmeye imza atmaya devam ediyoruz” dedi. Dr. Usta, konuşmasında gerek kendi gruplarıyla gerekse de sağlık sektöründeki bu hızlı dönüşüm ile ilgili gelişmelerden bahsetti. Dr. Usta, “İlk hastanesi İstanbul Ulus’ta açılacak Liv Hospital Group, İstanbul’un ardından Ankara ve İzmir’de de hizmet vermeye başlayacak. İstanbul’da Ulus’tan sonra Bahçeşehir’de de bir hastane açacağız. Hastane zinciri yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacak. Liv Hospital Group, Türkiye’nin değerli hekimlerinin yanı sıra, ABD ve Avrupa’da çalışmakta olan Türk doktorlarını da bünyesine katacak. Aynı zamanda, Türk sağlık sektörüne katkı sağlamak amacıyla yurt dışından yetişmiş, deneyimli ve uzman hemşireleri kadromuza dahil edeceğiz” diye konuştu. “Hangi segmentte hastanecilik yapıyorsak o segmentte en iyi hastane olma prensibiyle çalışıyoruz” diyen Dr. Usta şunları söyledi: “Liv Hospitel Ulus üst segmente hitap eden bir hastane olacak. Bu segmentte en iddialı markalardan biri olacaktır. 10 yılları aşmış hastanecilik tecrübemizi göz önüne aldığımızda iddialı olmamak için bir sebep yok. En yeni teknoloji tıbbi cihazlarla donatılan Liv Hospital Ulus çok iyi işlerin üretildiği bir hastane olacak.”

Canlı, hayat dolu olmak
Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstiroti de konuşmasında, Liv ismine açıklık getirdi. İstiroti, “Liv Hospital ismini, sağlıkta ‘Leading International Vision’ yaklaşımının baş harflerinden alıyor. Aynı zamanda, İngilizce’de canlı, hayat dolu olmak ve yaşamak kelimelerinin karşılığı ‘Live’ kelimesinin Türkçe okunuşu olan marka, anlamını en iyi şekilde ifade ediyor” dedi. Meri İstiroti, 300 milyon dolarlık bir yatırım ile hizmete girecek olan Liv Hospital Ulus’un 2013’ün ilk aylarında hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. İstiroti, çevre ülkelerden gelecek olan hastalara da sağlık hizmeti vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi. Liv Hospital Ulus Medikal Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu da hastane ile ilgili şu bilgileri verdi: “Liv Hospital Ulus, 3o bin metrekare kapalı alana sahip. Toplam 150 yatak kapasiteli, 8 ameliyathane, 44 klinik, 150’si doktor olmak üzere toplam bine yakın çalışanı ile yüksek istihdam sağlayan bir kurum olacak. İleri teknoloji ve tıbbi donanımlarla desteklenen hastanede yıllık 350 bin hastaya bakılması hedeflenmektedir. Öte yandan sağlık turizminde de hasta göçünü tersine çevirme amacındayız.”

Hasta odaklı yaklaşım
Liv Hospital Ulus’un tam teşekküllü bir hastane olmasının yanı sıra onkoloji, kök hücre- rejeneratif tıp araştırma ve uygulamaları, koruyucu ve fonksiyonel tıp, kalp sağlığı merkezi, nöroşirurji, ortopedi ve sporcu sağlığı merkezi ile dünyanın en büyük merkezleriyle boy ölçüşecek nitelikte bir hastane olması hedefleniyor. Liv Hospital Ulus’un, multidisipliner çalışma, hasta odaklı yaklaşım ve teknolojinin en üst imkânlarının tanı ve tedavide kullanıldığı bir yapı haline geleceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here