Medikal sektörü kongresinde buluşuyor

0
110
tibbi-cihaz-kongresi-izmir

tibbi-cihaz-kongresi-izmirIV. Ulusal ve I. Uluslararası Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Kongresi 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Çeşme Altın Yunus Resort&Thermal Hotel’de yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’nın himayelerinde Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) ve Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenler Sendikası (SEİS)’nın öncülüğünde, Ege Tıbbi Malzemeciler Derneği’nin organize ettiği “IV.Ulusal ve I. Uluslararası Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Kongresi 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Çeşme Altın Yunus Resort&Thermal Hotel’de yapılacak. Kongrenin ilki 2-5 Şubat 2006 tarihleri arasında Çeşme-İzmir’de yaklaşık üç yüz katılımcı ile toplanmış, ikincisi 7-10 Şubat 2008 tarihlerinde Kemer-Antalya’da ve üçüncüsü 17-20 Şubat 2011 tarihlerinde Kundu-Antalya’da gerçekleştirilmişti. Sektörün içinde bulunduğu durumun değerlendirilmesi ve yaşanan sorunlara çözüm önerilerinin ilgili tarafların katılımı ile tartışılması için uygun bir ortam sağlayan kongrede, tıbbi cihaz sektöründeki üretici, ithalatçı, bayi vb. firmaların temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ile ilgili kamu kurum yetkilileri bir araya gelecek. Kongrede, sektörle ilgili son gelişmeler konuların uzmanları tarafından katılımcılara aktarılarak, sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacak, gelecek için stratejiler değerlendirilerek ilgililere aktarılacak.

Uluslararası katılımlı düzenlenecek
Bu yıl ilk kez uluslararası olarak düzenlenecek kongrede, yurt dışındaki sivil toplum kuruluşu yetkilileri, yabancı firma temsilcileri, uzmanların katılımıyla yurt dışındaki sektörel gelişmeler ve uygulamalar hakkında bilgi aktarımı sağlanacak. Yine offsett, kümelenme ve outsource konularında düzenlenmesi planlanan etkinlik ve eğitimlerle de katılımcı firmalara yurt dışı firmalarla işbirliği geliştirme imkanları sunulacak. Kongreye, sadece tıbbi cihaz üreticisi ve tedarikçisi firma sahiplerini değil, sektöre yatırım yapma düşüncesinde olan her türlü yerli ve yabancı kişilerin, akademisyenlerin ve sektörde çalışmak isteyen öğrencilerin de katılımları da bekleniyor.

tibbi-cihaz-kongresi-izmir-banner

www.tibbicihazkongresi.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here