Esteworld, 2. Plastik Cerrahi Hastanesi’ni Altunizade’ye kuruyor

0
107
esteworld

esteworld3 bin metrekarelik bir alana inşa edilen 20 yatak kapasiteli Esteworld Altunizade Plastik Cerrahi Hastanesi, 2013 Ocak ayında hizmete girecek. 2004 yılında İstanbul’da Esteworld markasıyla uluslararası bir marka oluşturma girişiminde bulunan Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Servet Terziler, estetik ve sağlıklı yaşam üzerine hizmet vermeye ve bu alandaki son gelişmeleri ülkemize getirmeye hız verdi. Aynı dönemde medikal estetik eğitimine başlayan Dr. Terziler, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli kursları bitirdi. Medikal Estetik uzmanı unvanını da alan Dr. Servet Terziler; saç mezoterapisi, vücut mezoterapisi, botoks, dolgu, mezolifting, kimyasal peeling, lazer uygulamaları, MLS, antiaging, sağlıklı beslenme, ayurveda, bioenerji, reiki vb. konularda tecrübelerini arttırdı. 2004 yılında Bahçelievler’de 5 katlı bir tıp merkezinin tamamen estetik merkezine, güzellik merkezine dönüşmesi ile başlayan bir yolculuk bugün 3 merkez ile devam ediyor. Uzm. Dr. Terziler, Esteworld Bahçelievler Polikliniği, Esteworld Altunizade Polikliniği ve Esteworld Etiler Plastik Cerrahi Hastanesi’nin ardından Türkiye’nin 2. Cerrahi Hastanesi’ni Altunizade’de kurmakta olduklarını söyledi. Uzm. Dr. Terziler, kuruluş felsefelerini ise şöyle özetledi: “Felsefemiz Rahmetli Sakıp Sabancı’nın bir felsefesi ile başladı. Sabancı’nın bir lafı çok manidardır: “Bir şey yapın. Bir şeyin de her şeyini yapın”. “Her şeyi yapmaya kalkarsanız bir şeyi iyi yapamazsınız” der. Biz de dedik ki sağlığın bir şeyi yapalım. O bir şey de nedir diye araştırdığımızda; o dönemde devletle bağımlı olmayan, günümüzdeki SGK ile bağlantısı olmayan, tamamen kalitemizle markamızla, insanların size teveccüh ettiği bir yapı oluşturduk. Ve bu yapımızla sağlam temeller atarak dünya markasına yürüyelim diyerek iki ortak olarak Mustafa Tuncer ile bu yolculuğa başladık. Bu yolculuğumuzda sırt sırta omuz omuza vererek birinci şubemizde saç ekimi, tüm lazer epilasyon uygulamaları, cilt doktoru ile medikal estetik uygulamaları, zayıflama doktoru kontrolünde selülit ve bölgesel zayıflama tedavileri, diyet uzmanı kontrolünde sağlıklı beslenme, antiaging ve genel kilo kavramları ile birlikte bir konsept oluşturduk. Bu konseptin en büyük mantığı doktor kontrolünde bir estetik ve güzellik felsefesini hayata geçirmekti. Çünkü sektöre girdiğimiz dönemlerde piyasada güzellik merkezleri daha çok güzellik salonu ayarında estetisyenlerin kontrolünde, estetisyenlerin zayıflama yapmaya çalıştığı bir sektör halindeydi. Biz bu sektöre bir dinamizm getirerek kurumsal bir yapı ile tamamen bilimsel donelerle, dünyada geçerliliği kabul edilmiş doktorların uyguladığı tedavi yöntemleriyle insanlara bir hizmet vermeye başladık”.

“Başarılı uygulamalara imza attık”
2004’de sektöre girmeleriyle birlikte hızlı bir teveccüh kazandıklarını, insanların gerçekten bir eksikliğini gidermeye başladıklarını gördüklerini belirten Uzm. Dr. Terziler, “Saç ekimi konusunda, saç dökülmesinin tedavisi konusunda, yüzün genç kalması konusunda, vücudun kontür dediğimiz bölgesel problemlerini tedavi etme noktasında gerçekten çok güzel başarılı hasta uygulamalarına imzalar atmaya başladık. Ve yolculuğumuz gerçekten hem insanlara hem yönetici ve yatırımcı olarak bizlere keyif vermeye başladığı için 2002 yılının Nisan ayının sonunda Altunizade’de 1.500 metrekarelik tarihi bir köşk ile ikinci bir Esteworld Güzellik Merkezi’ni açtık. Birinci şubede başlattığımız felsefe ile aynı kalitede bir sistem oluşturduk. Fakat özellikle 2009’un sonunda estetik merkezlerinin kapanma süreci yaşanınca bizde kendi yapılanmamızı yine tıp merkezi, poliklinik ve hastane boyutuna nasıl taşırız diye düşündük. 2010’un başında estetik merkezlerimizi poliklinikler haline dönüştürdük. Poliklinikler aynı Esteworld ruhu ile devam etti. Sağlık Bakanlığı saç ekimini daha önceki dönemlerde güzellik merkezlerinde yapılmasına izin verirken, artık cerrahi branşı olan, ameliyathanesi olan yerlerde yapılmasına karar verdi. Markamızın belli bir noktaya geldiğini hissettiğimizde Türkiye’de bir Plastik Cerrahi Hastanesi’ni Esteworld niçin yapmasın diye yolculuğumuza devam ettiğimiz zaman büyük beyin fırtınaları yaptık. Yurt dışındaki gelişmeleri iyi gözlemledik. Bakanlıkla yoğun çalışmalar sonrasında Etiler’deki Dünyagöz hastanesinin ilk binası olan yeri 1 Mart 2011’de Türkiye’nin ilk Plastik Cerrahi Hastanesi olarak hizmete açtık. Hastanemizde tam gün çalışan plastik cerrahlarımız, diyet uzmanlarımız, cilt doktorlarımız, zayıflama doktorlarımız bulunmaktadır. 3 tane ameliyathanemiz 12 yatak, 2 yoğun bakımımız ile butik bir hastane kurduk” diye konuştu.

“Yurt dışında Esteworld Tanıtım Ofisleri açtık”
Dünyanın 20 ülkesinde sağlık turizmi yaparak hastalar getirmeye başladıklarını, yurt dışında Esteworld Tanıtım Ofisleri açarak tanıtımlarını daha profesyonel olarak yapmaya başladıklarını anlatan Uzm. Dr. Servet Terziler şunları söyledi: “Şu anda yurt dışında aktif olarak çalışan 20’ye yakın elemanlarımız oluşmaya başladı. Hastanelerimizde dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla iletişime geçebilecek yabancı dil bilen elemanlarımız mevcut. Yine dünyanın dört bir yanından (Kanada, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya vs.) insanlar merkezlerimizi tercih ediyorlar. Yaptığımız işin şöyle bilincinde olduğumuzu söylemek istiyorum: Biz her yaptığımız operasyona bir Esteworld mührü, imzası atıyoruz. İmzalarımızı ve mühürlerimizi geleceğe yönelik kalitemizi, geleceğe yönelik markamızı güçlendirecek şekilde yapılması için ortak toplantılarımızı yapıyoruz ekibimizle. Bünyemizde 250’nin üzerinde çalışanımız oldu. 20’ye yakın tam gün çalışan doktorlarımız oluşmaya başladı ve 6 bin metrekare kapalı alanda estetik işlemleri yapan bir grup haline geldik. 3 bin metrekarelik bir alanda yapılan 4. şubemizin temellerini Altunizade’de attık. Kaba inşaata başlıyoruz. 20 yataklı Türkiye’nin 2. Plastik Cerrahi Hastanesi’ni kısmet olursa Ocak 2013’de açmayı planlıyoruz. Hastanemiz tamamlandığında 10 bin metrekarede hizmet veren bir gruba ulaşacağız. Toplam personel sayımızda 400’ü bulacak. Burada hedefimiz yaptığı işi aşkla yapan bir kadro kurmak. Kadroyu kaliteli ve kalifiye kurmak zorundasınız. Bu konuda seçiciyiz.”

“Beverly Hills’te Esteworld açmak hayalimiz”
“Kalite bir yolculuktur. Kalitenin sonu yoktur” diyen Uzm. Dr. Terziler, insanların beklentilerinin artacağını bildiklerini, onların yerine empati yaparak, ne beklediklerinin önüne bir adım geçerek hizmeti sundukları anda zaten markalaşmanın zor olmadığını kaydetti. Başarılarındaki ikinci felsefenin, ‘bugün yaptığımız işe yarın bir tuğla daha nasıl koyarız’ olduğunu belirten Uzm. Dr. Terziler, “Bundan sonraki çizgimiz Avrupa’da Esteworld’ler açmak. En büyük hayalimiz de inşallah Beverly Hills’te Kaliforniya’da, Amerika’nın estetikte övündüğü yerde Esteworld bayraklarını dalgalandırmak ve oraya bayrağımızı diktiğimiz anda dünyanın artık en gelişmiş markaları arasında olacağımızı net olarak söyleyebilirim” dedi. Hastalarının Esteworld’ün gönüllü halkla ilişkiler uzmanları olduklarını hatırlatan Uzm. Dr. Terziler, “Hastalarımız tedavi olup gittikleri zaman kendi memleketlerindeki forumlarda, blog yazılarında Esteworld’ü övüyorlar. Yaptığınız iş güzel oluyorsa insanlar bunun hakkını veriyorlar size. Saç ekiminde ve estetik cerrahide mevcut hastalarımızın yüzde 40’ı yurt dışından gelen hastalar. Hedefimiz bu rakamı yüzde 50’ye çıkarmak. Biz kendi hastanelerimizde saç ekimi ve estetik cerrahide işlem yaptığımız her iki kişiden birinin ülkemizden, diğerinin yurt dışından olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Esteworld’deki yenilikler
Sektörde lider olunduğu zaman, inovasyonda da insanlara sunulan yeniliklerde de öncü olmak zorunda olunduğunu sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Servet Terziler, Esteworld’deki yenilikler ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bizim haftalık ve aylık beyin fırtınası toplantılarımız oluyor. İnsanlara ne gibi yenilikler sunabilirizi konuşuyoruz. Bu fırtına toplantılarında saç ekiminde Fue tekniğinde birtakım yenilikler getirdik. Fue’de insanların ense bölgesinden alınan saçlar ön bölgeye transfer edilirken yüzde 100 ektiğimiz saçların tutmadığını gördük. Bunda bir problem var dedik. Arka bölgeden alınıp ön bölgeye ekilecek olan saçları serum fizyolojik denen sıvıda bekletiyoruz. ‘Serum fizyolojikte saç kökleri şoka girip biraz ölme sürecine mi giriyor’ dedik. Hangi sıvıyı kullansak ta şoka girmeyi azaltsak diye düşündük. Kandan (her hastanın kendi kanı) çok özel elde edilen PRP solüsyonlarında biz bunu bekletmeyi keşfettik. PRP denilen sıvı trombositten zengin bir sıvıdır. Bu sayede hastalardan aldığımız kökler PRP solüsyonunda bekletildi ve başarı oranı yüzde 85’lerden 95’lere çıktı. Saç ekimine gelen insanlar ömründe bir defa saç ektirdiği için endişeli, başına ne geleceğini bilmiyor. Bu tedirginliği azaltmak için refleksoloji masajı yapmaya başladık. Masajla saç ekimini geliştirdik. Şu anda; Amerika’da ve Kore’de yoğun bir şekilde takip ettiğimiz bir çalışmamız var. Ense bölgesinde yeterli donör sahası yeterli olmayan vakalarımız var. Bu insanlar için birkaç kıl kökünü genetik laboratuvarda çoğaltma işlemini şu anda hızlandırdık. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda Allah nasip ederse ense bölgesindeki kılları toplamadan birkaç tane kıl kökünü laboratuarda çoğaltarak yine ekim işlemlerini yapmak için hızlı bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here