FİGO Eğitim Proğramı’na Dr. Selim Büyükkurt katılacak

0
123

Dünya Jinekoloji ve Obstetrik Derneği FİGO’nun 2012 Uluslararası Uzman Eğitim Programı’na Türkiye adına Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalından Dr. Selim Büyükkurt katılmaya hak kazandı.

FİGO’nun 2012 Dünya Kongresi ile ilişki olarak İtalyan Kadın Hastalıkları ve Doğum Birligi [ITALIAN SOCIETY OF GYNAECOLOGY AND OBSTETRICS (SIGO)] ile birlikte gelişmekte olan ülkelerde kadın sağlığının daha ileri bir seviyeye getirilmesi icin yürüttüğü ortak çalışmanın odaklandığı esas konu ise anne ölümlerinin azaltılması. Program İtalya’da 2-3 hafta sürecek bir eğitimi kapsıyor.

Dünya genelinde gelişmekte olan 100 ülkeden yapılan başvurular sonucu 30 kişi katılımcı olmaya hak kazandı. Katılımcılarda aranan kriterler ise; en az 3 yıllık uzman olması, bir eğitim kurumunda çalışıyor olması, 40 yaşın altında olması. Eğitimin sonunda katılımcılar FIGO 2012 Dünya Kongresi’nde bir de sunum yapacaklar.

Programın uygulaması ile ilgili detaylar ilerleyen aylarda bildirilecek. Konu ile ilgili detaylar FİGO’nun web sayfa adresinde (www.figo2012.org/fellowship/) görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here