MASSİAD, Kazım Eryaşar ile yola devam kararı aldı

0
123
massiad_kazim_eryasar

massiad_kazim_eryasarMarmara Sağlık Sektörü İşadamları Derneği’nin 14.Olağan Genel Kurulu’nda Kazım Eryaşar yeniden Başkanlığa seçildi.

Marmara Sağlık Sektörü İşadamları Derneği (MASSİAD)’nin 14.Olağan Genel Kurulu 3 Mart 2012’de Balmumcu Point Otel’de yapıldı. Başkan Yardımcısı Tolga Sözen genel kurula katılan üyelere hoş geldiniz diyerek toplantının açılışını yaptı. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun yapılmasından ardından genel kurul üyelerinin önergesi ile Divan Başkanlığına Kürşat Özgün, katip üyeliklere Özden Dallı ve İbrahim Demir seçildi. MASSİAD Başkan Yardımcısı Tolga Sözen, Yönetim Kurulu Faaliyet raporunu sunduktan sonra, Sayman Şahin Engin Taşpınar genel kurula kesin hesap raporunu ve bilançoyu sundu. Denetim Kurulu Başkanı İ.Cem Türker’in denetim raporunu okunmasından sonra Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Bilanço müzakere edilerek oybirliği ile ibra edildi. Genel kurulda seçilen Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Kazım Eryaşar (Başkan), Mehmet Ali Özkan (Başkan Yardımcısı), F.A.Tolga Sözen (Genel Sekreter), Ş. Engin Taşpınar (Genel Sayman), A.Esmeray Gürbüz (Yönetim Kurulu Üyesi), Dilaver Altun (Yönetim Kurulu Üyesi), Ayhan Öztürk (Yönetim Kurulu Üyesi).

M. Ali Özkan yönetimde

Seçilen yönetim adına söz alan Kazım Eryaşar, 5. Olağanüstü Genel Kurul’da görev almalarından günümüze, geçen 14 aylık süreçte çok yoğun bir dönem geçirdiklerini, bu dönemde bölgemizde Sağlık Müdürlüğü, Üniversiteler, Kamu kurumları ve mesleki sivil toplum örgütleri ile diyalogu üst düzeyde tutarak sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiklerini, Ankara’da gerek Bakanlıklar nezdinde yapılan sektörel toplantılara gerek diğer platformlarda yapılan toplantılara TÜMDEF ile birlikte katılarak görüş, öneri ve sektörel sorunları ilgili mercilere raporlarla ve sözlü olarak ilettiklerini ifade etti. Eryaşar, İTO ve İSO’daki görevleri dolayısıyla sektörü bu kurumlarda da en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ve bu kurumlarda kamunun da katılımı ile birçok seminer ve toplantı düzenlediklerini belirtti. Eryaşar, yeni dönemde de çalışmalarına aynı gayret ve özveri ile devam edeceklerini ifade etti. Geçmiş dönemde yönetim kurulunda görev alan üyelere teşekkür eden MASSİAD Başkanı Kazım Eryaşar, yeni dönemde görev alan arkadaşlara ve de özellikle geçmiş dönem TÜMDEF Genel Başkanı ve Medikal Plus yazarı M. Ali Özkan’ın görev alması teklifini geri çevirmeyerek büyük bir olgunluk göstermesine teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Yerli üretimin desteklenmesi

Kazım Eryaşar’ın yeni dönem faaliyet raporunu ve tahmini bütçeyi sunmasından sonra oylamaya geçilerek oybirliği ile kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde Dündar Tüfekçioğlu, Zekeriya Avşar, F. A.Tolga Sözen, Halit Aktan, V.Cengiz Balçık söz aldı. Ortak görüş olarak kamunun yeni üretim alanlarını açma çalışmaları olduğu, bu konunun araştırılması için görevlendirme yapılması istendi. Yerli üretimin artırılması ve desteklenmesi için devlet mevzuat ve politikalarının titizlikle takip edilmesi gerektiği ifade edildi. Bu konu için profesyonel bir danışmanlık şirketinden destek alınması önerildi. Ayrıca değişimin çok hızlı olduğu sağlık sektöründe, bu değişimin üyelerimizin zamanında haberdar edilmesi, gerekli tedbirlerin alınması için sık aralıklarla bilgilendirme toplantılarının yapılması önerildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here