SCA Hijyen, TENA’yla büyümeye devam ediyor

0
101
sca-hijyen

sca-hijyenKişisel bakım ürünleri pazarında dünya devi, hasta bezi kategorisine getirdiği inovatif çözümlerle Avrupa’da pazar birincisi olan TENA markasını Türkiye’de satışa sunan İsveçli dünya devi SCA Hijyen, medikal markette fark yaratan ürünleriyle rekabeti güçlendirecek.

İnkontinans (mesane zayıflığı) ürünlerinde TENA markası ile dünyada %24, Avrupa’da %41 pazar payı ile lider olan SCA Hijyen, 2011 yılının Ağustos ayında SAN Sağlık’ın %95 hissesini satın alıp firmaya kendi adını vererek Türkiye pazarına girmiştir. SCA Hijyen, Ülker Grubu’nun bebek bezi, hijyenik ped, ıslak mendil ve şampuan grubunu üreten Komili firmasına %50 ortak olup faaliyetlerine SCA Yıldız olarak devam etmektedir. Dünyada farklı branşlarda 281 fabrikası olan, 102 ülkede faaliyet gösteren SCA Hijyen, 24 Mart’ta düzenlediği lansman toplantısı ile ürün gamını bayi ağına sundu.

Toplantıda dünya çapında sektör birincisi olan TENA hasta bezi ürünlerinin de lansmanı yapıldı. Varoluş amacını hijyenik sağlık ürünleri kategorisinde hayatı kolaylaştıracak yüksek kaliteli çözümler yaratmak, üretmek ve pazara sunmak olarak belirleyen SCA Hijyen, Türkiye pazarına sunduğu yenilikçi TENA markası ile sağlık sektöründe önemli bir yere sahip olan yetişkin hasta bezine sektördeki son teknolojiyi kullanarak yenilik kazandırıyor. En kaliteli malzemeyi en inovatif ve fonksiyonel biçimde kullanıcıya sunan TENA ürünleri, idrar tutamama sorunu yaşayanlar için devrim niteliğinde çözümler öneriyor.

SCA Hijyen Türkiye’de, TENA dünya markası ile klasik hasta bezinin yanısıra üç çeşit tek kullanımlık iç çamaşırı şeklinde hasta bezi, kadın mesane pedi, erkek mesane pedi ve yatak koruyucu gibi ürünleri piyasaya sundu. Önümüzdeki 2 yıl içinde ilave edilecek 2 hat ile üretim kapasitesini üç misline çıkarmayı planlayan şirket, yapılacak bu yatırımla gelecekte Türkiye üzerinden Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetleri’ne de ulaşmayı ve Türkiye pazarında da lider konuma ulaşmayı amaçlıyor.

“TÜRKİYE GELECEK VAAD EDEN BİR PAZAR”

Toplantıda, genç nüfusa sahip Türkiye’deki hasta bezi pazarının, Avrupa’ya oranla daha küçük olmakla beraber önümüzdeki dönemde potansiyel vaat ettiğini belirten SCA Hijyen Türkiye Genel Müdürü Cem Türker, pazarı büyütmek için önemli adımlar attıklarını ifade ediyor. Türker, bu konuda en önemli gündemin SGK ile yapılacak görüşmeler sonrasında, geri ödeme sisteminin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar olduğunu belirtirken; hasta bezinin şu anda %18 olan KDV’sinin %8’e düşürülmesinin de son tüketiciye fiyat açısından olumlu yansıyacağını vurguluyor. Bu amaçla Nisan ayında Kopenhag’da yapılacak, 55 ülkedeki tüm geri ödeme sistemlerinde yer alan yöneticilerin katılacağı Inkontinans konulu Global Forumu düzenleyen şirket, tüm dünyada uygulanan modelleri Türk kamuoyunun faydalanması için bilgisine sunacak. Bu organizasyonla, kamu kurumlarını tüketiciye daha iyi hizmet vermesi için dünyada kabul görmüş fikirleri sunmak ve Türkiye’deki hasta bezi pazarını büyütme hususunda çalışmada bulunmak amaçlanmaktadır.

SCA Hijyen Hakkında

1929 yılında İsveç’de kurulan SCA, 12,2 milyar € satış rakamı ve 45.000 çalışanı ile kişisel bakım ürünleri pazarında dünyanın lider firmalarından biridir. Kişisel Bakım Ürünleri’nde Hasta Bezi, Çocuk Bezi, Hijyenik Ped, Temizlik Kağıtları kategorilerinde faaliyet gösteren SCA, ayrıca dünyanın en büyük Ev Dışı Kağıt Ürünleri, Orman Ürünleri ve Ambalaj firmalarından biridir. Hasta bezi kategorisinde TENA markası ile dünya ve açık ara Avrupa’da pazar lideri konumunda olan SCA, Çocuk Bezi ve Hijyenik Ped’de Avrupa 3.’sü, Tüketici ve Ev Dışı Kağıt Ürünleri’nde Avrupa lideri durumundadır. SCA’nın 102 ülkede, toplam 281 fabrikası bulunmaktadır. SCA, gündelik yaşam kalitesini artıran temel ürünler sunma misyonu ile hareket etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here