Teknolojide Dev Adım…

0
114
teknolojide-dev-adim

teknolojide-dev-adimDünya devlerine meydan okuyan Medicraft, solunum terapi cihazları konusunda ilk büyük sınavını başarıyla geçti.

Ülkemiz ekonomisi hızla büyüme gösterirken, bu büyümeye paralel teknolojik gelişimlere de ihtiyaç duyuyor. Özellikle ekonomi savaşının gücü belirlediği şu günlerde, dışarıya olan bağımlılık ölçüsünde ülkeler sıralamada yer alıyor. Belki de en büyük sorunumuz dediğimiz beyin göçü, beyin gücü olarak ülkemizi bu sıralamada hak ettiği yere taşıyacak en önemli faktör. İşte bu yüzden atılan her adım önemli, yapılan her iş kıymetli ve ortaya atılan her fikir değerli. İşte bu bağlamda; ülke ekonomilerinde özellikle sağlık sektörü en önemli bütçelere ve en hassas dengelere sahip alanlar. Kullanılan her ürünün ardında ciddi bir alt yapı, yoğun araştırma geliştirme çalışmaları ve büyük yatırımlar var. Medikal cihaz, araç ve gereçleri ise dünya standartlarındaki kaliteyi yakalamayı, teknolojiye sahip olmayı ve markalaşmayı gerektiriyor.

Türk Mühendisler Dünyaya Meydan Okuyor…
Türkiye olarak, biz de gelişen teknolojileri izlemek yerine, artık bu gelişimin içinde rol almayı, hatta bu teknolojilere yön vermeyi hedefliyoruz. Türk mühendisleri, bu amaçla, sağlık sektöründe çok önemli bir işi başararak bu hedeflerin artık hayal olmadığını herkese ispatladı. Dünya standartlarında kalite, teknoloji ve küresel bir marka… Tüm bu değerleri içerisinde barındıran MEDICRAFT marka solunum cihazları, bu alanda yapılan teknolojik yarışa yeni bir soluk kazandırdı. Dünya devlerine meydan okuyan Medicraft, solunum terapi cihazları konusunda ilk büyük sınavını başarıyla geçti. Medicraft Medikal Sistemler Ar-Ge Üretim ve Tic. Ltd. Şti resmi olarak 2010 yılında iki genç girişimci olan Gökhan Gültekin ve Hasan Balcı tarafından kuruldu. 2003 yılında başlayan Ar-Ge çalışmaları, aynı zamanda saha çalışmaları ile desteklenerek, kullanıcı ihtiyaçları ve doktor beklentileri belirlenip, yeterince olgunluğa ulaştığında KOSGEB tarafından bu çalışmalar değerli bulunarak destek kapsamına alındı. 2011 yılında gerekli tüm testlerden başarı ile çıkan proje cihazları, dünya standartlarında üretimin yapılması için gerekli tüm belgeleri almaya hak kazandı. Şirket son olarak, tasarım, marka ve tüm ürün haklarını patent çalışmaları sayesinde koruma altına alarak hizmete sundu.

Çığ Gibi Büyüyerek…
2012 yılında gelindiğinde, projede yer alan Medicraft CPAP – Medicraft AUTOCPAP – Medicraft BiLEVEL S – Medicraft BiLEVEL ST ve Medicraft BiLEVEL PV modelleri, eklenmiş yeni ve üstün özellikleri ile takdir ve beğeni toplayarak bu yarıştaki yerini almış bulunmakta. Medicraft solunum cihazları, kullanıcı konforu ve terapi sağlığı düşünülerek tasarlanmış, aynı zamanda geniş bir veri ve yazılım tabanı oluşturularak hazırlanmıştır. Bu özellikler sayesinde hem terapi alan hastalar hem de tedaviyi uygulayan hekimler daha başarılı sonuçlar almaktadır. Medicraft cihazlarını öne çıkaran bazı özellikler kısaca şöyle;

Tasarım
Tüm cihazlar estetik görünüm ve kullanım rahatlığı dikkate alınarak dizayn edilmiştir. Özel motor kabini ve iç yalıtım yapısı sayesinde nefes alışınız kadar sessiz çalışır. Şık çantası aynı zamanda tüm aksesuarları ile birlikte cihazı seyahatlerinizde taşımanıza olanak verir. 12-24 VDC aralığında tüm araçlarda kullanım imkânı sunar. Kaydırmayı engelleyen sabitleyici ayaklar ve yan hava çıkışı sayesinde kullanımı kolaylaştırır ve tatsız kazaları engeller. Hafif ve modern cihaz yapısı sayesinde kolay taşınır ve hasta uyumunu arttırır.

Kullanım Kolaylığı
Tamamıyla Türkçe hazırlanan menüsü ve kullanma kılavuzu sayesinde cihazların tüm fonksiyonlarını rahatça kullanmanızı sağlar. Geniş Grafik Led ekran sayesinde tüm parametreleri aynı ekranda izleyebilme şansı verir. Akıllı dört tuş sistemi ile tüm parametreleri yönetmenizi sağlar. Maske testi sayesinde kaçak miktarını ölçerek uyarı verir. Otomatik algılama sistemi sayesinde hiçbir tuşa dokunmadan maskenizi takıp ilk nefes alışınızla cihaz çalışmaya başlar ve maskenizi çıkardığınızda cihaz çalışmayı sonlandırır. Uyku modu özelliği sayesinde cihazı kullanmadığınız zamanlarda otomatik olarak gücü keser ve tekrar siz kullanana kadar uyku modunda bekler. Yazılımın da bulunan alarm parametreleri sayesinde cihaz, herhangi bir problem olduğunu algılarsa uyarı sistemini devreye sokar ve hem sesli hem de ışıklı uyarı verir. Ayrıca cihazın kullanım ömrünü arttırmak üzere periyodik servis, filtre değiştirme sürelerini sizin için hafızasında tutar ve zamanında uyarı sistemini devreye sokar. Ayrıca gece uykunuz sırasında maskenizin takılı olup olmadığını yada hava kaçağı varsa bunu algılar ve terapiye devam edebilmek için uyarı sistemini devreye sokar. Rampa özelliği sayesinde sizin uykuya geçiş sürecinizi rahatlatmak için düşük basınç ayarıyla başlar ve ihtiyacınız olan terapi miktarına yavaş yavaş yükselerek devam eder. Otomatik algılama sistemi sayesinde kullanmanız gereken aksesuarlar için yeniden tanımlama yapmanıza gerek kalmaz ve aynı akıllı dört tuş sistemi ile yönetme imkânı sağlar.

Güvenlik
Tüm cihazlar gerekli testler ve resmi belgelendirme işlemleri ardından hizmete sunulmaktadır. Ayrıca geniş kapsamlı garanti altında bulunmaktadır. Adaptör kullanımı sayesinde voltaj iniş çıkışlarında sistemi korur ve hasar almasını engeller. Isıtıcı ve nemlendiricilerde cihaza su ve nem gidişini engelleyen güvenlik sistemi mevcuttur. Klinik menü opsiyonu sayesinde kullanıcı izni dışında diğer kişilerin istemli yada istemsiz değerleri değiştirme ve terapi sağlığını riske sokma tehlikesini ortadan kaldırır. Dâhili batarya sistemi sayesinde gece yaşanan elektrik kesintilerinde tedaviye devam eder ve hayati endişelerin oluşmasını engeller.

Performans Özellikleri

Tüm cihazlar modellerine göre birçok ek özellikle donatılmıştır. Kullanılan adaptör 100-240 VAC aralığında çalışabilir bu sayede voltaj dalgalarından etkilenmediği gibi farklı ülkelerde de kullanılabilir. Çok fonksiyonlu veri giriş noktası sayesinde bilgisayar bağlantısı yapılabilir ve Medicraft Analiz Programına veriler aktarılabilir, rapor alınabilir veya online izleme şansı verir. Ayrıca cihazların kullanım süresine göre ortalama 3 aylık verileri cihaz kendi hafızasında saklayabilir. Cihaz modeline göre değişiklik gösteren ve 4-35 Mbar yüksek basınç aralığında çalışabilen cihazlar geniş tedavi alanı ve yüksek performans imkânı sağlamaktadır. Ayrıca 0,1 Mbar ayar hassasiyeti ile istenilen tüm basınç aralıklarını sağlayabilir. Cihaz modeline göre değişmekle birlikte flow sensörü sayesinde tidal hacim değerlerini gösterir ve hacim hedefli çalışma imkânı sunar. Aynı zamanda geniş grafik led ekranda grafiksel olarak olayları izleme imkânı sunar. İPAP- EPAP ayarlamaları ve tetikleme hassasiyet ayarı sayesinde her farklı kullanıcının ihtiyacı olan farklı değerler girilerek hasta uyumunu ve tedavinin başarısını arttırır.

Başlamak Bitirmenin Yarısı…
Medicraft Medikal Sistemler Ar-Ge Üretim Tic. Ltd. Şti. kuruluş amacı itibariyle bir Ar-Ge firması ve solunum cihazlarında başardıkları gibi benzeri birçok projeye imza atmaya hazırlanıyor. Ürettiği, geliştirdiği ve sunduğu tüm hizmetlerde; etik değerlerden ödün vermeden, en yüksek kaliteyi en uygun ve en ekonomik çözümlerle yakalayarak, müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu memnuniyetin devamlılığı için, eğitim odaklı, gelişime açık ve insani değerlere saygılı bir ekip olgusuyla farkındalık meydana getiren düşüncelere örnek olmayı hedefleyen Medicraft şirketi, İnsana verdiği değer ve yaşam kalitesine olan inancı doğrultusunda, ülkemiz özvarlıklarından faydalanarak; ürünleri, çözümleri ve hizmet anlayışı ile kalite, güven ve iş ahlakı değerlerini birleştirerek daima en iyiyi üretmek, geliştirmek ve sunmak adına tüm çalışanları, müşterileri ve iş ortakları ile birlikte bulunduğu sektörlerde sosyal sorumluluklarını bilen, yenilikçi ve her zaman liderliği hedefleyen öncü bir şirket olmak için çalışmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here