ihaledenal.com optimum fiyatlarıyla dikkat çekiyor

0
121
ahmet-kuyumcu

ahmet-kuyumcuAhmet Kuyumcu, “Sağlık kuruluşu üyelerimiz, gün geçtikçe ihtiyaçlarını ihaledenal.com üzerinden karşılıyorlar” dedi.

Tedarikçileri ve ürün/malzeme almak isteyen katılımcıları aynı platformda bir araya getiren İhaledenal.com Direktörü Ahmet Kuyumcu sorularımızı cevaplandırdı.
İhaledenal.com nedir? Ne zaman kuruldu?
İhaledenal.com, tedarikçileri ve ürün/malzeme almak isteyen katılımcıları aynı platformda bir araya getirir. Amaç, hem katılımcıların hem de tedarikçilerin kazanmasını sağlamaktır. 15 Yılı aşkın bir satın alma bilgi birikimi ve 2 yılı aşkın bir alt yapı çalışmasının ardından Ekim 2011 de kuruldu.
Diğer e-ihale sistemlerinden farkınız nedir?
ihaledenal.com, çok sayıda katılımcıdan toplanacak yüksek miktarlı talepleri karşılamak ve uygun fiyatı bulmak için yapılan ihale sistemidir. İhalelerde ki ürün kalemleri önceden belirlenerek, başlangıç fiyatlarıyla beraber ilan ediliyor, üyelerimiz belirlenen ihale kalemlerine ihale saatine kısa bir süre kalana kadar ihtiyaçları doğrultusunda taleplerini bildiriyorlar. Talep bildiren katılımcı üyelerimizin de canlı olarak izleyebildiği ihale sonucunda, hangi ürünün hangi firma tarafından ne zaman teslim edileceği belirlenmiş oluyor ve katılımcı üyelerimize hemen bildiriliyor. Tedarikçilere de hangi katılımcıya, hangi üründen ne kadar teslim edileceği bildiriliyor. Böylece, şeffaf, adil ve ucu açık olmayan net bir ihale süreci oluşmuş oluyor.
İhale süreci nasıl işliyor anlatır mısınız?
İhale vakti geldiğinde, ihaledenal.com’un ihale odası bölümünde, tedarikçilerin tekliflerini girdikleri ve anlık olarak revize edebildikleri açık eksiltme yöntemiyle yapılan ihale başlar. Genelde, bir duyuru ile ilan edilmediği takdirde, yarım saatlik bir ihale süresinde sayfa, her beş saniyede bir kendini yenileyerek en son fiyatı, tüm katılımcı ve tedarikçilere canlı olarak gösterir. Son 2 dakikada tedarikçiler tarafından yeni bir fiyat girilmez ise ihale sonlanır. Son 2 dakika içinde yeni bir fiyat girişiyle, ihale 2 dakika daha uzar. Bu şekilde en fazla 15 uzatma ile ihale, toplam en geç bir saat içinde sonlanır.
Hangi kategorilerde ihaleler olmakta?
Şu anda 6 kategoride ihaleler olmakta. Bunlar, ilaç, tıbbi sarf malzemeleri, laboratuar, kırtasiye, temizlik malzemeleri ve gıda. Üyelerimizden gelen öneriler doğrultusunda, yakında çok sayıda yeni kategori açmayı planlıyoruz.
Bu kategorilerdeki ürün yelpazeniz sürekli genişliyor mu?
Sistemimize üye kuruluşlarımızla sürekli iletişim içindeyiz. Onların görüş ve önerileri bizim için önemli. Önerileri değerlendirip her kategoride sürekli yeni ürünler ekleyip ürün yelpazemizi genişletiyoruz.
İlaç ve tıbbi sarf ihalelerinize ilgi nasıl?
Her iki kategoride ki ilgiden de çok memnunuz. Sağlık kuruluşu üyelerimiz, gün geçtikçe ihtiyaçlarını ihaledenal.com üzerinden karşılıyorlar. İlaç ve tıbbi sarf ürün kalemlerinde oluşan yüksek adetler de doğal olarak optimum fiyatların oluşmasına sebep oluyor.
İhalelerde satılan ürünlerin kaliteleri hakkında neler söylersiniz?
Sistemde yer alan ürünlerin detaylı teknik şartnamesini oluşturuyoruz. Teknik şartnamelerde ürünlerin kalitesi en ince ayrıntısına kadar belirleniyor. Belirli ürünlerde marka tercihleri de belirtiliyor. Marka tercihi belirtilmemiş ürünler, oluşturulmuş olan teknik şartnameye uygun olarak tedarikçiler tarafından teslim ediliyor. Bu konu tedarikçi üyelerimizle yapmış olduğumuz sözleşmelerle güvence altına alınmıştır.
Alıcılara ve satıcılara sunduğunuz avantajlar neler?
ihaledenal.com’da alan da memnundur satan da. Alıcılar, çok miktarda ürün alınan bir alışverişin pazarlık gücünden faydalanmış olur, alırken kazanırlar. Satıcılar ise, çok sayıda nitelikli müşteriye, ofisinden çıkmadan, zaman kaybı ve pazarlama maliyetleri olmadan ürün satma fırsatı bulur, satarken kazanırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here