İstanbul’da sağlık kurumları depreme karşı güçlendiriliyor

0
115
İstanbul'da sağlık kurumları depreme karşı güçlendiriliyor

İl Sağlık Müdürlüğü’nün İstanbul İl Özel İdaresi ile ortak yürüttüğü çalışmalar sonunda 47 sağlık tesisi deprem güçlendirme programına alındı.

İstanbul'da sağlık kurumları depreme karşı güçlendiriliyor

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, kentteki kamu hastanelerini yenileme çalışmalarına devam ederken, ildeki sağlık kuruluşlarının binaları da depreme karşı güçlendiriliyor. İl Sağlık Müdürlüğü’nün İstanbul İl Özel İdaresi ile ortak yürüttüğü çalışmalar sonunda bazı sağlık kuruluşları deprem güçlendirme programına alındı ve bu kuruluşların boşaltılmasına başlandı. Bu kapsamda 2012 Mart ayına kadar 47 sağlık tesisi boşaltılarak güçlendirme çalışmalarını yürütecek firmalara yer teslimi yapılacak. Çalışma tamamlandığında toplam 77.320 metrekare alan depreme karşı güçlendirilmiş olacak.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Kamuoyunda konuyla ilgili olarak bazı yanlış anlaşılmaların yaşandığı ve boşaltılan bu kurumların başka amaçlarla kullanılacağı şeklinde bazı haberler yer almıştır. Bu türdeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İstanbul halkının daha güvenilir ve daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için yürütülen güçlendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, söz konusu sağlık kurumları yeniden aynı konumda hizmet vermeye devam edecektir. Vatandaşlarımız güçlendirme çalışmaları tamamlanıncaya kadar herhangi bir mağduriyet yaşamamak için en yakın sağlık kuruluşlarına başvurup sağlık hizmetinden yararlanabilirler” denildi.

Güçlendirmesi yapılacak sağlık kuruluşları şunlar: Kınalıada Aile Sağlığı Merkezi. Hadımköy Aile Sağlığı Merkezi. Esatpaşa Aile Sağlığı Merkezi, Şerifali Çiftliği Aile Sağlığı Merkezi. Bağcılar Çınar Aile Sağlığı Merkezi. Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi A1 Blok, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi A2 Blok, Kocasinan Aile Sağlığı Merkezi, Yenibosna AÇSAP Eğitim Merkezi. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye Polikliniği A Blok, B Blok ve C Blok. Başakşehir Aile Sağlığı Merkezi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi Bayrampaşa Semt Polikliniği. Gürpınar Aile Sağlığı Merkezi. 75. Yıl Sütlüce Aile Sağlığı Merkezi. Büyükçekmece H. Ayşe H. Ömer Çolak Güzelce Köyü Aile Sağlığı Merkezi. Çatalca İhsaniye Köyü Zehra Akdoğan Aile Sağlığı Merkezi, Kestanelik Köyü Aile Sağlığı Merkezi, Karacaköy Aile Sağlığı Merkezi. Esenler Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Eğitim Merkezi. Eyüp Devlet Hastanesi İslambey Semt Polikliniği, Göktürk Aile Sağlığı Merkezi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vilayetler Hizmet Birliği Semt Polikliniği A1 Blok, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vilayetler Hizmet Birliği Semt Polikliniği A2 Blok, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Güngören Semt Polikliniği. Kadıköy Semt Polikliniği. Kağıthane Z. Güleser Aile Sağlığı Merkezi, Örnektepe AÇSAP Eğitim Merkezi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kağıthane Semt Polikliniği. Kartal Uğur Mumcu Aile Sağlığı Merkezi. Küçükçekmece Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi EAH Semt Polikliniği A1 Blok, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi EAH Semt Polikliniği A2 Blok, Tepeüstü Aile Sağlığı Merkezi. Maltepe Esenkent Aile Sağlığı Merkezi. Pendik Devlet Hastanesi Kaynarca Semt Polikliniği ve Diyaliz Merkezi, Yenişehir Aile Sağlığı Merkezi, Çamçeşme Aile Sağlığı Merkezi, Kaynarca Aile Sağlığı Merkezi. Sarıyer Bahçeköy Sabri Artam Vakfı Aile Sağlığı Merkezi, Reşitpaşa Aile Sağlığı Merkezi A Blok. Reşitpaşa Aile Sağlığı Merkezi B Blok. Tarabya Eczacıbaşı AÇSAP Eğitim Merkezi. Silivri: Çanta Beldesi Sevgi Turgut Aile Sağlığı Merkezi A Blok, Çanta Beldesi Sevgi Turgut Aile Sağlığı Merkezi B Blok, Gümüşyaka H. Saliha Ahmet Ölçer Aile Sağlığı Merkezi, Şerife Baldöktü Aile Sağlığı Merkezi. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nevzat Ayaz Semt Polikliniği. 75. Yıl Mecidiyeköy Aile Sağlığı Merkezi, Ayazağa Aile Sağlığı Merkezi. Akfırat Aile Sağlığı Merkezi. Ümraniye İnkılap Aile Sağlığı Merkezi. Seyit Nizam Aile Sağlığı Merkezi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here