Philips’ten üstün performanslı ultrasonda devrim

0
102
Philips_IU22XMatrix

Philips_IU22XMatrixYeni iU22 xMATRIX, hacim görüntülemeyle ilgili engelleri ortadan kaldırarak herhangi bir muayeneye 3D görüntüleme eklenmesini kolaylaştırıyor.

 

Sağlık ve iyi yaşam alanının lider şirketlerinden Philips; geliştirdiği üstün teknolojileri tek bir cihazda birleştirdi. PureWave Crystal teknolojisi, SonoCT real time image compounding ve SmartExam iş akışı protokolü iU22 Xmatrix’de teknolojinin gücünü ortaya çıkardı. X6-1 PureWave transdüser üzerindeki eşsiz xMATRIX teknolojisi, 9000’in üzerinde etkin öğenin gücüyle –günümüzde kullanılan geleneksel transdüserlerin 35 katından fazla- teknik açıdan zorlu hastalarda bile keskin ve yüksek çözünürlüklü görüntü sağlıyor. Yeni iU22 xMATRIX, hacim görüntülemeyle ilgili engelleri ortadan kaldırarak herhangi bir muayeneye 3D görüntüleme eklenmesini kolaylaştırıyor. Bir dizi iş akışı geliştirici daha hızlı muayeneler yapılmasına olanak tanırken tek bir düğmeye basılarak görüntü optimizasyonu sağlıyor.

Tek bir transdüserden olağanüstü 2D ve 3D görüntü kalitesi

Yeni X6-1 PureWave xMATRIX transdüser mükemmel 2D görüntü sağlıyor. Eksiksiz bir anatomi görüntüsü sunmak için tek bir düğmeye basılarak iş akışında dağılma olmaksızın 3D görüntülemeye geçiyor. X6-1, bir hacmi sadece bir saniyede 2D görüntülerinizin kalitesine eşit şekilde görüntüleme olanağı tanıyor. Ultra ince, hedeflenmiş sinyal, ilgili bölgenin çevresindeki paraziti azaltırken olağanüstü doku homojenliği sağlıyor ve böylece geleneksel sinyallerle karşılaştırıldığında daha az hata ile sonuçlanıyor.

İki düzlemde gerçek ve eş zamanlı görüntüleme

X6-1 PureWave xMATRIX transdüserin xPlane özelliği, transdüseri manuel olarak hareket ettirmeksizin aynı anda iki düzlemde görüntüleme olanağı tanıyor. İkinci düzlemi görmek için transdüserin hareket ettirilmesine gerek kalmadığı için manuel hareket sırasında küçük bir objeyi gözden kaçırma riski de ortadan kalkmış oluyor. Klinik deneyler xPlane’in iş akışını hızlandırdığını, görüntü keskinliğini artırdığını ve tekrarlanan baskıdan kaynaklanan incinmeleri azaltma potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Herhangi bir PACS sisteminde hacim görüntüleme

İlk kez 3D MPR’leri herhangi bir PACS sistemine göndererek, hacim görüntülerini karar alma, inceleme ve saklama için ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir hale getiriyor. Hacim verileri elde edildikten sonra iU22, X, Y ve Z MPR cineloop’larını bir düğmeye basarak oluşturulurken daha sonra bunları PACS sisteminize gönderme imkanı sunuyor.

Biyopsi ve ablasyon uygulamalarında iğne konumunu belirlemek için daha iyi görüş açısı

iU22 xMATRIX, PercuNav sistemiyle entegre görüntü birleştirme ve alet navigasyon becerileri sağlıyor. PercuNav sistemi, yumuşak doku biyopsisi ve ablasyon prosedürlerinde tıbbi cihazlar için bir tür GPS işlevi görüyor. Kombine iU22/PercuNav çözümü, iki boyutlu hasta görüntülerini, CT veya MR görüntülerini ultrasonla birleştiren dinamik, birleştirilmiş görüntü haritalarına dönüştürüyor.

Meme görüntülemede ilerlemeler

iU22 xMATRIX’in strain-based breast elastography (baskı temelli meme elastrografisi) özelliği, meme anomalilerini tespit etmek için yüksek hassasiyetli bir muayene aracı sağlıyor. L12-5 transdüser üzerindeki Meme Dokusuna Özel Geliştirilmiş Görüntüleme (Advanced Breast Tissue Specific Imaging- TSI) ayarı, kullanıcıların memede görülen kistik ve katı kütleleri ayırt edebilmesine yardımcı oluyor. Meme transdüserleri üzerindeki tissue aberration correction (doku aberasyonunu giderme) özelliği, ses varyasyonlarının hızını telafi ederek meme lezyonlarının detay çözünürlüğünü ve görünürlüğünü artırıyor. Tek bir düğmeye basarak, her tür meme yapısında ideal diyagnostik perfonmans elde edebiliyor.

SmartExam araçları etkinlik sağlıyor

iU22 xMATRIX üzerindeki SmartExam (Akıllı Muayene) özellikli iş akışı, uygulama protokollerini otomatik olarak planlayıp gerçekleştirerek tutarlılığı ve hızı artırıyor. SmartExam Shuffle ile görüntüleri belirlenen sıralamayla PACS sistemine gönderilebiliyor. Bir çalışma, SmartExam’in muayenelerin tutarlılığını ve kalitesini artırırken muayene süresini de yüzde 30-50 oranında azaltıyor.

C5-1 transdüser ile hatalı ultrason muayeneleri yüzde 69’a kadar azalıyor

Kuzey Amerika ve Avrupa’da altı farklı tesiste, teknik açıdan zorlu hastalar üzerinde C5-1 PureWave transdüser ile gerçekleştirilen bir çalışma, bu teknolojinin ultrason laboratuarınızı olumlu yönde etkileyebileceğini gösteriyor. Çalışma, muayene sürelerinin yüzde 38’e kadar kısaldığını ve muayenelerin yüzde 29 ila yüzde 85’inde taramadan kaynaklanan ağrı ve yorgunluk hissinin azaldığını gösteriyor.

Tüm vücut için kontrastı artırılmış ultrason ile yeni bir teşhis seviyesine ulaşılıyor

C5-1 PureWave transdüserin dar alanı ve ileri darbe gönderme teknolojileri, insan vücudunun en zor ulaşılan noktalarında bile tümörleri tanımlamanıza yardımcı olan eşsiz bir penetrasyon ve çözünürlük sağlıyor. L12-5 transdüser üzerindeki Advanced XRES ve tissue aberration correction (doku aberasyonunu giderme) teknolojileri, meme tümörlerini, gelişimlerinin erken döneminde tespit etmenize imkan tanıyarak tedavi planlama sürecine katkı sağlıyor.

Philips’in geliştirdiği yeni iU22 XMatrix Ultrasonografi sistemi dünyada 12 bin kullanıcının güvenini ve beğenisini kazandı

Gerçek bir buluş olarak kabul edilen ve premium ultrasonografi performansında devrim yaratan iU22 de Xmatrix teknolojisi görüntülemeyi bir üst kategoriye yükseltti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here