Robot Kontrollü Mecall Eidos 3000 dijital röntgen cihazı Türkiye’de

0
191
Robot Kontrollü İtalyan Mecall Eidos 3000 dijital röntgen cihazı.

Robot Kontrollü İtalyan Mecall Eidos 3000 dijital röntgen cihazı.Arı Medikal, Radyoloji’de yeni ürünlerini Türkiye sağlık sistemine sunmaya devam ediyor.

Radyolojide her geçen yıl ürün yelpazesini genişleten Arı Medikal, Türk Milletinin sağlığı için gerekli en iyi çözümler konusunda yurt dışında yaptığı araştırmalar neticesinde, radyoloji alanında en son teknolojileri Türk Milletinin sağlık sorunlarının çözümü için sunmakta. Bu çerçevede, Robot Kontrollü İtalyan Mecall Eidos 3000 dijital röntgen cihazı Türk halkının hizmetine sunuldu.

Denizli Servergazi Hastanesi’nde

En son teknolojiye sahip İtalyan Mecall firmasının Robot kontrollü, en son teknolojiye sahip full otomatik dijital röntgen cihazı Denizli Servergazi Hastanesi’nde kullanılmaya başlandı. Söz konusu cihaz ile normal 3 adet konvansiyonel röntgen cihazının çekimlerini tek bir cihazla yapabilecek hale gelindi. En son teknoloji ile üretilen Trixell flat paneller ile yapılan çekimlerdeki netlik teşhiste son derece sürat ve kesinlik kazandırdığı gibi, çekimlerdeki hız ve dijital arşiv sayesinde bilgiye ulaşılabilirlilik hasta bekleme süresini, en az 3 kat azaltmış durumda.

Lineer Taramada Yeni teknoloji

Çağlayan Tıp Firmasının İthal ettiği ve Türkiye Distributörlüğünü Arı Medikal’in yaptığı, Dijital tam boyutlu lineer tarama DDR Inventor –V cihazı da Türk Ortopedi hekimlerinin kullanımına sunuldu. Ortopedi uzun kemik ve skolyoz teşhislerinde, hızlı, lineer tam boyutlu dijital görüntüleme, uzun kemik ve skolyoz çekimlerinde, dijital röntgenler stitching ile 2 ila 3 parçada görüntü birleştirerek çözüm sunmakta. Ancak ortopedistlerin en büyük problemi normal dijital röntgende yapılan çekimlerin konik düzlemde olması nedeniyle görüntü kenarlarında 1 cm’ye kadar varan sapmalar meydana gelebilmektedir. Türkiye’de ilk defa Çağlayan Tıp ve Arı Medikal tarafından piyasaya sunulan bu teknoloji ile lineer satır tarama metodu ile birebir boyutta ve birleştirme işlemine gerek kalmadan 100 cm ye kadar herhangi bir alanı tek parçada çekmek mümkün olmakta. Ayrıca iki parçada çekim ile toplam 10 sn de tüm vücut gerçek boyutta dijital olarak görüntülenebilmekte.

Uzun kemik çekimleri

Dünyada 3 yerde üretilen bu cihazı Arı Medikal ve Çağlayan Tıp, Türk Ortopedi hekimlerinin kullanımına sunarak kısa sürede doktorlardan takdir topladı. Klinik ortopedi tandanslı bu cihaz normal şartlarda uzun kemik ve skolyoz dışında ayakta yapılan (Cervical, Akciğer, ADB vb) tüm çekimleri de dijital olarak yapmakta, gerek skolyoz ve uzun kemik çekimlerinde stitching gerekmeden çekim yapabilmesi ve gerekse diğer ayakta dijital çekimler yapabilmesi açısından radyolojinin işini hafifletme de büyük rol oynamakta. İlk olarak Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kurulan DDR Inventor –V halen Radyoloji Servisi’nde kullanılmakta. Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde de en geç Aralık ayında faaliyete geçecek. Cihaza ilave kabin sayesinde, kurşunlama ihtiyacı olmaksızın gerekirse ortopedi servisine dahi kurulabilme imkânı sağlamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here