Sağlık

Sağlık Bakanı “Türkiye’nin Sağlık Televizyonu” HTV’yi ziyaret etti

htv-sagliktvTürkiye’nin ilk sağlık kanalı HTV yayın hayatı için geri sayıma başladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2 Ekim Pazar günü yayına başlayacak HTV’yi ziyaret ederek, ‘Sağlıkta Bu Hafta’ programının konuğu oldu.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 2 Ekim Pazar günü yayın hayatına başlayacak olan sağlık televizyonu HTV’yi ziyaret etti. Ziyaretinde “Sağlıkta Bu Hafta” programına da konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “HTV’nin sağlığın geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

HTV’yi ziyaretinde, Yönetim Kurulu Üyeleri Gültekin Uçkun ve İlhan Kırıt’tan bilgi alan ve televizyon binasını gezen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, HTV’ye yayın hayatında başarılar dileyerek, “Bu TV kuruluşuna karar veren, sermaye koyan, aklını koyan, mutfağında çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Biz de Sağlık Bakanlığı olarak bir sağlık televizyonu kurulmasının faydalı olacağını düşünmüştük” dedi.

Sağlık Bakanı Akdağ, sözlerine şöyle devam etti: ”Bizim Sağlık Bakanlığı olarak televizyonculukla uğraşmamız elbette kolay değil. Bu sebeple, sağlık promosyonunun, hizmetlerinin, sağlıklı yaşam bilincinin halka aktarılması açısından da, HTV’nin çok yararlı olacağını düşünüyorum.”

SAĞLIKTA BAŞARIMIZ 10 ÜZERİNDEN 8
Nuri Çolakoğlu liderliğindeki bir ekip tarafından yayına hazırlanan HTV’yi ziyareti sırasında İç Yapımlar Direktörü Sibel Güneş’in hazırlayıp sunduğu “Sağlıkta Bu Hafta” programına konuk olan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, programda bir soru üzerinde devletin sağlık hizmetlerindeki performansını değerlendirdi.

2 Ekim’de yayınlanacak programda, Bakan Akdağ “Biz göreve geldiğimizde Türkiye’deki sağlık hizmeti 10 üzerinden 3 alırdı. Şimdi Türkiye’nin sağlık sistemi, vatandaşın sağlığa erişimi, hakkaniyet ve hasta memnuniyeti açısından artık 10 üzerinden 8 alıyor. Ustalık döneminde ise bunu 10 üzerinden 9’a çıkartırız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı