Nüve’den bir yeni ürün daha: OT 100V Buharlı Sterilizatör

0
214
nuve

nuveLaboratuvar cihazları üretiminde ülkemizin öncü kuruluşu Nüve, 2011 yılı başı itibariyle piyasalara arka arkaya sunduğu yeni ürünleriyle göz dolduruyor.

Nüve’nin Ar-Ge politikası gereği her yıl bir ya da iki yeni ürün kullanıcının beğenisine sunuluyor. Ancak 2011 yılında Nüve’de yeniliklerin ve ilklerin ardı arkası kesilmiyor. İlk olarak Türkiye’nin ilk laboratuvar tipi DF/FR serisi Derin Dondurucular, ardından TÜBİTAK’tan Ar-Ge destekli Türkiye’nin ilk Karbondioksitli İnkübatörü EC 160 ve şimdi de OT 100V Dik Tip Buharlı Sterilizatör. OT 100V Dik Tip Buharlı Sterilizatör, hastanelerin ameliyathane ve laboratuvarlarında, üniversitelerin biyoloji, veterinerlik ve ziraat fakültelerinde, diş hekimliğinde, sanayi kuruluşlarının mikrobiyoloji ve araştırma laboratuvarlarında, sarılı veya paketli tekstil, metal, plastik, içi boş A yükü, cam ve sıvı malzemelerin basınçlı buhar ile sterilizasyonunun yapılabilmesi için tasarlandı.

Maksimum B sınıfı çalışma
EN 285 (Büyük Buharlı Sterilizatörler için Avrupa Standardı) gereklerini karşılayan sterilizasyon kalitesine sahip OT 100V cihazında ayrıca özellikle diş hekimliğine yönelik B sınıfı çalışmaya uygun Genel, Dayanıklı ve Prion programları da mevcut. Bowie&Dick, Helix ve Vakum test programlarına sahip cihazda sterilizasyon güvenliği üst düzeyde sağlanmış. OT 100V cihazı 100 litrelik hacimde B sınıfı çalışma yapan tek cihaz olma özelliğini taşıyor.

Kullanıcı müdahalesine son
Kullanıcı müdahalesi gerektirmeyen tam otomatik çalışma sistemine sahip OT 100V cihazında mikro işlemcili kontrol sistemi mevcut. 124 x 64 piksel LCD göstergeye sahip cihazda İngilizce-Türkçe-Fransızca dillerinde çalışma yapmak mümkün. Kod yerine açık mesajlarla kullanıcıya büyük kolaylık sağlayan menüsüyle OT 100V cihazı ithal ürünlere göre farklılık göstermekte. Buharın tüm yüzeylere ulaşmasını sağlayan ve hava boşluklarını engelleyen darbeli ön vakum sistemine sahip cihazda bakım gerektirmeyen diyafram tip vakum pompası kullanıldı. Son 25 çalışmayı hafızasında tutan cihazda istenildiğinde yazıcı, SD kart veya PC bağlayarak tüm çalışmaları kayıt altına almak mümkün.

Üstün Proses Değerlendirme Sistemi
Sterilizasyon işleminin tüm safhalarını izleyen proses değerlendirme sistemi, program çalışması sonunda, yapılan sterilizasyonun geçerliliğini yoruma yer bırakmadan “yük steril” veya “yük steril değil” mesajlarıyla kullanıcıyı bildirmekte. 100 litrelik sterilizasyon haznesiyle sınıfının en fonksiyonel cihazı olan OT 100V’de 5 adet paket programın yanı sıra 1 adet 121ºC sıvı sterilizasyon programı olmak üzere toplam 6 adet özel program bulunmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here