Sağlıkta İnovasyon Ödülü Dr.Said Haifawi’nin

0
105
saglik_inovasyon

saglik_inovasyonSiemens, sağlık sektörünün başarılı isimlerini ödüllendiriyor. Bu yıl ilk kez verilen Siemens Sağlıkta İnovasyon Ödülü, International Hospital Kurucusu Dr.Said Haifawi’ye takdim edildi.

Siemens Sağlık sektörü, ülkemizde sağlık sektörüne katkıda bulunmuş başarılı isimleri ödüllendiriyor. Bu kapsamda, 21 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen bir törenle ilk kez verilen Sağlıkta İnovasyon Ödülü, International Hospital Kurucusu Dr.Said Haifawi’ye takdim edildi.
1964 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi sonrası Londra’da eğitimini sürdüren Dr.Said Haifawi, o tarihten bu yana hem Türkiye’de hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nde sektörün gelişimi için çaba sarf eden bir isim olarak öne çıkıyor. Siemens AG Sağlık Sektörü Görüntüleme ve Tedavi Sistemleri Dünya CEO’su Bernd Montag’ın da katıldığı ödül töreninde görüşlerini dile getiren Siemens Türkiye Sağlık Direktörü T.Ufuk Eren; “Modern özel hastane işletmeciliğini ülkemize getiren ve ileri tıp teknolojilerinin Türkiye’ye getirilmesinde ilklere imzasını atmış olan bir isme bu ödülü vermekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Eren, bu yıl ilk kez verilen ödülün önümüzdeki yıllarda da sektörün önemli isimlerine takdim edileceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here