MR/CT Otomatik Kontrast Enjektör Cihazı Radyoloji Servisleri’nde

0
212
mes.medikal

mes.medikalMes Medikal, geçtiğimiz aylarda satışını yaptığı ürünler arasına Ulrich Medical’in MR/CT Otomatik Kontrast Enjektör Cihazlarını da dahil etti.

1999 yılından beri radyoloji alanında üretim ve atış faaliyetlerine devam eden Mes Medikal Elektronik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., geçtiğimiz aylarda satışını yaptığı ürünler arasına Ulrich Medical’in MR/CT Otomatik Kontrast Enjektör Cihazlarını da dahil etti. Ulrich Medical’in 1912 yılında Ulm’de kurulmuş bir Alman firması olduğunu belirten Mes Medikal Satış Müdürü Ender Şimşek, “Firma 1982 yılında ilk CT enjektörünü üretmiştir. Günümüze kadar otomatik enjektör cihazlarını geliştirerek müşterilerinin güvenini ve beğenisini kazanmış modelleri üretmiştir. Türkiye genelinde Üniversite, Devlet Hastanesi, Özel Hastane ve Radyoloji merkezleri başta olmak üzere 70’in üzerinde önemli referanslara sahiptir” dedi.

Güvenli enjeksiyon imkanı

Ulrich Enjektör cihazlarının üstün kalitede üretilmiş mekanik ve elektronik yapısı ile kullanıcılarına güvenli enjeksiyon yapma imkânı sunduğunu anlatan Ender Şimşek, “Radyolojik görüntülemede kullanılan kontrast maddelerin enjeksiyonu oldukça hassas bir uygulamadır. Enjeksiyon esnasında sistem hastaya zarar verecek hava kabarcığını dedekte edecek sensörler sayesinde ve basınç kontrol sistemi ile güvenliği maksimum seviyede tutmuştur. Ayrıca döner pompa teknolojisi ile tek yönde enjeksiyon yaparak hastadan sisteme ters bir kaçağın ihtimalini sıfırlamıştır. Güvenli enjeksiyonun yanı sıra kullanıcının hastaya enjeksiyon uygulamasını da kolaylaştıracak yenilikler ile donatılmıştır. Bu özelliklerden birisi ve en önemlisi Kontrast Maddenin flakon ambalajından direk hastaya enjeksiyon yapılabilmesidir. Yani kullanıcı sadece kontrast şişsini ters çevirerek enjektöre yerleştiriyor ve herhangi bir doldurma işlemine gerek kalmadan sistemi hazır hale getirebiliyor. Bu uygulamada kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Diğer bir özellik cihaz da 2 adet kontrast girişi ve 1 adet NaCL girişi mevcuttur. 1. Kontrast girişinde yer alan şişe boşaldığında 2. Kontrast şişesinden enjeksiyona otomatik geçerek enjeksiyonun tamamlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca 500ml ye kadar kontrast kapasitesi, 1000ml kadar NaCL kapasitesi ile sık sık kontrast ve NaCL değişimini ortadan kaldırmıştır. Yoğun çalışan radyoloji ünitelerinde bu özellikler uygulamada büyük bir zaman tasarrufu sağlamaktadır” diye konuştu.

Sarf malzeme maliyeti ekonomik

Tüm bu avantajlı özelliklere ilave olarak sistemin kullandığı sarf malzeme maliyetlerinin de oldukça ekonomik olduğunun altını çizen Ender Şimşek şunları söyledi: “Sistem cihaz içerisinde çalışan sistem seti ve hasta seti olmak üzere 2 farklı sarf kullanmaktadır. Hasta setinde yer alan 2 adet check valve ile hastadan sisteme enfeksiyonun bulaşmasını önlemektedir. Biraz önce belirttiği sistem güvenlik ve kullanım avantajlarını geliştirerek CT enjektöründe CT Motion model enjektörünü üreten Ulrich Medical Avrupa’da satışına başlamıştır. 2011 3. Çeyreğinde Türkiye pazarında da satışına başlanacaktır. Ürün 31. Ulusal Radyoloji kongresinde tanıtılmıştı. Kullanıcılarına daha fazla güvenlik ve kolaylık sağlayan CT Motion aynı zamanda sarf maliyetlerini de düşürecek şekilde dizayn edilmiştir. Mes Medikal olarak Türk Radyoloji Derneği’nin düzenlediği Ulusal Radyoloji Kongresi ve diğer eğitimlerine katılarak Ulrich otomatik enjektörlerin hem avantajlarını anlatıp hem de kullanıcıları ile ilişkilerini ilerletmektedir. Kullanıcı için diğer en önemli unsur ise satış sonrası servis desteğidir. 20 yıllık servis tecrübemiz ve eğitimli servis kadromuz ile Türkiye genelin de servis desteğimizi başarı ile sürdürmekteyiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here