131 yıllık global tecrübe ve yeniliklerle gelen başarı

0
142
131-yillik global tecrube

131-yillik global tecrubeLinde Gaz A.Ş.’nin Gebze’de kurulu Özel Gazlar Analitik Hizmetler Laboratuvarı, “Kalibrasyon Laboratuvarı Akreditasyonu”nu almaya hak kazandı.

 

Linde Gaz A.Ş.’nin Gebze’de kurulu Özel Gazlar Analitik Hizmetler Laboratuvarı, ISO/IEC 17025:2005 standartları uyarınca TÜRKAK tarafından belgelendirilerek “Kalibrasyon Laboratuvarı Akreditasyonu”nu almaya hak kazandı. Almanya merkezli The Linde Group’a bağlı Linde Gaz A.Ş., bir süredir titizlikle sürdürmekte olduğu çalışmalar ve geçirmiş olduğu teknik denetimler neticesinde laboratuvarlarının akreditasyonunu belgelemiş oldu.

131-yil-b
Sektörde ilk

TSEN ISO 17025 standartları çerçevesinde Kalite Yönetim Sistemini deney veya kalibrasyon laboratuvarlarında uygulayıp, TÜRKAK veya diğer akreditasyon kurumlarının denetimlerinden geçirerek alınan ISO-17025 Akreditasyon belgesi, böylelikle Türkiye’de endüstriyel gazlar sektöründe ilk kez Linde Gaz’a layık görüldü. Belirli test alanlarında kanıtlanmış yetkinliklere haiz laboratuvarının resmen tanınıp belgelendirilmesi ile, daha önceleri yurt dışından ithal edilen bazı kalibrasyon gaz karışımlarının ISO 17025’e uygun üretimi sayesinde tedarik sürelerinde iyileşme amaçlanmakta. Ayrıca, akredite laboratuvardan çıkan test sonuçlarının yurtiçi ve dışında kabul görmesi nedeniyle laboratuvarın tek bir denetimden geçmesi sağlanarak test tekrarı ve değerlendirmeler azaltılmakta, kalitenin sürekliliği ve güvenirliliği garanti edilmekte. Tüm bu çalışmalarla laboratuvarlar, üniversiteler, araştırma kurumları gibi yüksek hassasiyet ve izlenebilirlik gerektiren kullanıcılarda müşteri memnuniyetinin sağlanması hedeflenmiş.

Kalite politikası

Linde Türkiye Genel Müdürü Sait Tosyalı, kalite politikasını “Topluma ve Çevreye Saygılı olmak” şeklinde tanımlıyor. Tosyalı konuyla ilgili şunları söyledi: “Tüm faaliyelerimizde bu politikayı destekler nitelikte davranmaya azami özen gösteriyoruz. ISO 14001 Çevre, OHSAS 18001 İş Güvenliği ve Sağlığı, ISO 22000 Gıda Güvenliği ve GMP sistemlerinin gereklerini yerine getirerek şirketimizi yönetmekteyiz. ISO-17025 standartlarında bir gaz analiz laboratuvarı kurma girişimimizin de akreditasyon belgesi ile sonuçlanması sonucu sektördeki farklılıklarımıza bir yenisini daha eklemiş olduk.”

Çevre standardı

Türkiye’de ISO 9001’e göre sektörün belgelendirilmiş ilk firması olan Linde, Gebze ve Orhangazi’de hava ayrıştırma tesisleri, Aksaray, Aydın ve Denizli’de ise karbondioksit üretim tesisleri, Adana, Ankara, Bursa, Eskişehir, Gebze, İzmir ve Silivri’de kurulmuş tüp dolum, depolama ve dağıtım tesisleri, geniş bayi ağı ve “Gaz Market” markası ile hizmet veren Satış Ortakları ile ürün ve hizmetlerini sürekli, emniyetli, zamanında ve teknik dökümanlarda belirtilen kalite ve çevre standartlarına uygun olarak sunmayı taahhüt etmekte. www.lindegaz.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here