Sektör, EKAP ve E-İhale konusunda bilgilendirildi

0
116
massiad-ekap

massiad-ekapEKAP ve E-İhale Semineri İTO Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Seminerde uygulamadaki endişelerin nasıl giderileceği konusunda bilgiler verildi.

“E-İhale ve Kamu İhale Yasası Semineri” İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Salonu’nda gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası (İTO) 38. nolu Tıbbi Aletler Komitesinin önerisi ile Odanın düzenlediği seminerin Oturum Başkanlığını İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Abdulvahit Sözüer yaptı. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Yenel’in açılış konuşması ile başlayan toplantıya yoğun bir katılım ve ilgi vardı. Aynı zamanda İTO 38.nolu Tıbbi Aletler Meslek Komitesi Başkanı ve İTO Meclis Üyesi olan MASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Eryaşar’ın EKAP süreci ile yaptığı konuşmanın ardından Kamu İhale Kurumu (KİK) Uzmanı Ümit Alsaç, EKAP (Elektronik Kamu Alım Platformu) ve e-ihale ile ilgili tüm detayları, gelişmeleri, uygulamanın nasıl olacağını geniş bir şekilde sundu. Alsaç, “TİTUBB’un varlığı tıbbi cihaz sektörünü elektronik ihalede seçmemize sebep oldu. Sistemin iyileşmesi sektördekilerin geri bildirimleri ile mümkün olacaktır” dedi. Daha sonra soru-cevap şeklinde devam eden seminerde Alsaç, katılımcıların sorularını cevapladı ve uygulamadaki endişelerin nasıl giderileceği konusunda bilgiler verdi.

Eğitimler sürecek
Seminer sonunda söz alan Kazım Eryaşar, e-ihale yöntemi ile yapılacak ihalelerin hemen başlamayacağını bildiklerini, ancak üyelerimizin kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için bu semineri düzenlediklerini açıkladı. Eryaşar, e-ihale yönetimi ile yapılacak ihaleler başladıktan sonra uygulamadaki durumu gördükten sonra da bu tür eğitimlere devam edeceklerini ve bu konuda da KİK’ten her zaman büyük destek gördüklerinin altını çizdi ve seminere düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi. Toplantıyı; İTO 38.nolu Tıbbi Aletle Meslek Komitesi Üyesi Eyüp Suavi Kalan yönetti.

MASSİAD’tan Prof. Dokucu’ya ziyaret
Öte yandan, MASSİAD Yönetim Kurulu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu’ya da nezaket ve tanışma ziyaretinde bulundu. Samimi bir ortamda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Prof. Dr. Dokucu, Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetleri, İstanbul genelinde planlanan sağlık hizmetleri ve yeni kurulacak olan hastanelerle ilgili bilgi verdi. Prof. Dr. Dokucu, ayrıca Aile Hekimliği uygulaması hakkında yapılan çalışmalar ve gelinen başarılı noktayı da vurguladı. MASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Eryaşar da, MASSİAD’ın kuruluşundan günümüze kadar tarihçesi, misyonu, vizyonu ve bulunduğu faaliyetlerle ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ziyarette çatı örgütü TÜMDEF ile ilgili bilgiler de verildi. Daha sonra Yönetim Kurulu Üyeleri kendilerini takdim ettiler. Kazım Eryaşar yaptığı açıklamada, “İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve ona bağlı Kurumlar ile sektörümüzü yakından ilgilendiren bazı konularda nasıl işbirliği içinde bulunulacağının ve Sektör temsilcileri olarak İTO ve İSO kuruluşların, platformunda nasıl bir araya gelinip sorunların tartışılıp çözüme kavuşturulması konusunda görüş birliğine varıldı. Yönetim Kurulumuzu kabul edip, bu görüşmenin gerçekleşmesindeki anlayış ve gösterdikleri konukseverlik için Sayın Sağlık Müdürümüze ve tüm ilgililere saygı ve şükranlarımızı sunarız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here