Medikal tartım ve ölçüm teknolojisinde yenilik

0
195
saglik-seca

saglik-secaSECA tartım ve ölçüm istasyonları, başvuru sırasında tartım + ölçüm + vücut kitle endeksini muayene öncesinde doktorun ekranına aktarıyor. Çağdaş hastane işletmeciliğinde dijital teknolojiler,  doktor hemşire ve diğer tüm hastane çalışanlarının günlük iş yükünü azaltma, hızlı – net – yanlışsız sonuçlara ulaşma, etkin bir tanı ve tedavi işleyişi var etme amacında yoğun biçimde kullanılıyor. Mekanik yerini elektroniğe terk etmiş durumda. Hastane bilgi sistemleri, tanı ve tedaviyi doğru yönde hızlandıran kontrollü verileri muayene öncesinde doktora hasta bilgileri olarak peşin peşin sunuyor. Muayene bulgularıyla bir arada tanı ve tedavi daha kısa zamanda tam bir akıcılık içinde sonuca bağlanıyor. Seca’nın yeni “360° Kablosuz” ürünleri, başvuru sırasında tartım + ölçüm + vücut kitle endeksi ve uluslararası standartlarla karşılaştırmalı sağlık yapısı bilgilerini laboratuvar sonuçları ile bir arada muayene öncesinde doktorun ekranına aktarıyor. Bir başka anlatımla, tartım + ölçüm + değerlendirme işlemleri ortak bir alanda – bir tartım ve ölçüm istasyonunda – gerçekleştiriliyor. Artık hastanelerde, tıp merkezlerinde her bir doktor odası için ayrı ayrı tartı ve boy ölçme gereçleri satın almaya, doktorun her bir hasta için ayrı bir kart ya da dosya açıp muayene ve değerlendirme zamanının önemli bir bölümünü bu kartlara / dosyalara not almakla geçirmesine gerek kalmıyor. Bu durumda, bir tartım + ölçüm istasyonunda hangi seca ürünlerine yer verilmelidir?

Seca 703 ayaklı dijital tartı
Seca 703 – 250 kilogram kapasiteli ayaklı dijital tartı: Seca 360° kablosuz teknoloji / ağ kapasiteli. Hassas, 250 kg.a kadar tartabilen sağlam seca tartı teknolojisi. BMİ, (Vücut Kitle Endeksi) Pre-TARE, HOLD, auto-HOLD, anne/çocuk fonksiyonu. Ayrıca satın alındığında, ölçüm çubuğu tartıyı bir ölçüm istasyonuna dönüştürür.

Seca 374 bebek tartısı
Seca 374 Ekstra büyük tartım kefesiyle kablosuz bebek tartısı: Seca 360° kablosuz teknoloji / ağ kapasiteli. Ayarlanabilir amortisör. 50 grama hassas tartım adımıyla yüksek kalite seca terazi teknolojisi. Ek kolaylıklar: TARE, HOLD, auto-HOLD ve BMIF. Güvenli tartım için ekstra büyük ve ergonomik kefe. İstenilirse seca 233 ölçüm çubuğu ile tartı ölçüm istasyonuna dönüştürülebilir.

Seca 284 kablosuz ölçüm istasyonu
Seca 284 – Kilo ve boy için kablosuz ölçüm istasyonu: Seca 360° kablosuz teknoloji / ağ kapasiteli. Başın düzgün yerleşimi için Frankfurt çizgisi. 50 gram’a hassas ölçüm adımı ve 300kg.a kadar yüksek tartım kapasitesi. 30 cm.den 220 cm.e kadar geniş boy ölçüm aralığı. Otomatik BMİ (Vücut Kitle Endeksi) hesaplama. Üç değişik fonksiyonlu çok işlevli dokunmatik ekran, kilo boy ve otomatik hesaplanan BMİ’yi gösterir. Seca 466 ve Seca 465 – Ölçüm almak, analiz etmek ve termal kâğıt ya da etiketlere çıktı almak için Seca 360° kablosuz yazıcılar. Seca 466: Seca 360° kablosuz teknolojiyle ağ kapasiteli. Ölçümlerin analiz ve grafik olarak biçimlendirilmesi. Boy ve kilo kıyaslama. Yüzdesel olarak ifade edilen çocuklarla ilgili sonuçlar. Seca 465: Beden Yağ Oranı (BFR) nın, istirahatte metabolizma hızının ve toplam enerji tüketiminin belirlenmesi. Tek bir tuşa basılarak BMİ’nin (Vücut Kitle Endeksi) belirlenmesi. Seca baskı tasarım yazılımıyla yazılı çıktı düzenlenmesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here