Universal Hastaneler Grubu’nda önemli bir ortaklık…

0
129
azmi-ofluoglu

azmi-ofluogluDr. Azmi Ofluoğlu, yurt dışı kaynaklı ortağının Türkiye’de büyük yatırımlara imza attığını ve Türk iş dünyasının yakından tanıdığını ifade etti. 

Daruma Kurumsal Finansmandan yapılan açıklamada

Universal Hastaneler Grubu ile ADM Capital arasında bağlayıcı sözleşmenin imzalandığı açıklandı. Bünyesinde Alman Hastanesi, Ege Sağlık, İtalyan Hastanesi, Çamlıca, Diyarbakır, Bursa, Tiran Hastaneleri gibi 18 hastaneyi barındıran Universal Hastaneler Grubu, Hong Kong merkezli fon yönetim şirketi ADM Capital’le anlaştı. Universal Grubuna bu işlemde danışmanlık hizmeti veren Daruma Kurumsal Finansman Genel Müdürü Okan Altuğ yaptığı açıklamada; nihai ortaklık anlaşmasının Mart ayı başında, Rekabet Kurulu iznini takiben imzalanacağını belirtti. Universal Sağlık Yatırımları Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Universal Sağlık Grubu olarak, yıllar önce kararlı bir yürüyüşe başladık ve ilk günden bugüne kadar, ilke edindiğimiz prensiplerden asla ödün vermedik. Teknolojimizi sürekli yenileyip bilgi birikimimiz ve deneyimimizi her geçen gün arttırarak emin adımlarla yürümeye devam ettik. Grubumuza uzun bir süredir yabancı yatırımcı ilgisi bulunmaktaydı. Değerlendirmelerimiz sonucunda, sağlık sektörü için en iyisi olacağına inandığımız bir karara vardık” dedi. Dr. Ofluoğlu, yurt dışı kaynaklı ortağının Türkiye’de büyük yatırımlara imza attığını ve Türk iş dünyasının yakından tanıdığını ifade etti. Dr. Azmi Ofluoğlu, “Türkiye ve Arnavutluk’ta bulunan hastanelerimiz için gerçekleşen ortaklıktaki ana hedefimiz Türk sağlık sektöründeki lider konumumuzu, dünya devi ortaklarımızın uluslararası deneyimi sayesinde bölgesel ve hatta dünya çapında liderlik yarışına taşımak. Bu hedefe olan inancımız ile birlikte günlük ve operasyonel işleri modern kurumsal yönetişim ilkeleri ışığında profesyonel yöneticilere bırakıp birikim ve tecrübemizi ADM ile birlikte Yönetim Kurulu seviyesinde sürdürmeye karar verdik” diyerek sözlerini tamamladı. ADM Capital’in bölgeden sorumlu ortağı Anthony Stalker ise, “ADM Capital olarak bugüne kadar Türkiye’de yaptığımız yatırımlardan son derece memnunuz ve duyduğumuz ilgi artarak devam ediyor. Universal’e yapmış olduğumuz yatırım, gruba, sektöre ve Türkiye’ye olan uzun vadeli inancımızın göstergesidir. Ülkenin ekonomik gelişimine katkıda bulunacağını düşündüğümüz yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Öte yandan Universal Hastaneler Grubu’nda kısa süre önce ortaklık hedefleri doğrultusunda Dr. Mahir Turan Genel Müdür olarak atanmıştı. Bünyesinde Alman Hastanesi, Ege Sağlık, İtalyan Hastanesi, Çamlıca, Bodrum, Diyarbakır, Bursa, Tiran Hastaneleri de dahil olmak üzere toplam 18 hastane barındıran Universal Hastaneler Grubu, dünyanın önde gelen sağlık zincirlerinden birisi.

ADM Capital
1998’den sadece beri gelişmekte olan piyasalara yatırım yapmakta olan ADM Capital, Hong Kong merkezli bir fon yönetim şirketi. Merkez ofisinin yanı sıra Londra, İstanbul, Pekin, Bombay, Kiev ve Almata’daki ofislerinde toplam 50 çalışanı ile ADM, toplam 1.7 milyar dolar civarında fon yönetmekte. ADM Capital operasyonel açıdan sağlıklı, büyüme potansiyeline sahip ancak geleneksel finansman alternatiflerinden yeteri kadar yararlanamayan şirketlere yatırım yapmakta. ADM Capital, yatırım yaptığı tüm şirketlerde sağlam bir kurumsal yönetişim yapılanmasına ve çevresel sorumluluğa büyük önem göstermekte. 2005’den bu yana Türkiye’de yatırım fırsatlarını değerlendiren ADM, Türkiye ofisini 2006 senesinde açtı. ADM’nin Türkiye’deki ilk yatırımı Işıklar Holding A.Ş. Bu işbirliği, Işıklar’ın 2001-2002 krizinden sonra içine düştüğü zor durumdan kurtularak bugün sektöründeki en güçlü firmalar arasına girebilmesinde çok önemli bir rol oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here