Ortadoğu’nun en büyük fuarına 78 Türk firması katıldı

0
174
ortadoğunun en büyük fuarı

ortadoğunun en büyük fuarıSağlık ürünleri ve teknolojileri alanında bölgenin en büyük organizasyonu Arab Health’e katılan Türk firmalarının ürünleri, büyük ilgi gördü. Bu yıl tam 78 Türk firmasının katılımıyla kapılarını açan Ortadoğu bölgesinin en büyük fuarlarından biri olan Arab Health Fuarı’nda adeta Türk devrimi yaşandı. Sağlık ürünleri ve teknolojileri alanında bölgenin en büyük organizasyonu Arab Health’e katılan Türk firmalarının ürünleri, büyük ilgi gördü. 24-27 Ocak tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen Arab Health Fuarı’na ülkemizden her yıl daha fazla üretici firma katılarak ürünlerini dünya çapında alıcılara ulaştırma imkanı buluyor.

45 Türk firmasının bireysel, 33 firmanın ise milli katılımla dahil olduğu bu çok önemli fuara milli katılımı İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) gerçekleştirdi.

Sağlık ürünleri alanında bölgenin en önemli organizasyonu olmasının yanı sıra dünya çapında da önemli bir konumu olan Arab Health Fuarı’na, geçen yıl 68 ülkeden 2 bin 653 firma katıldı. Bu firmaların 2 bin 464 tanesi yabancı firmalardan oluştu. 61 bin 274 profesyonel ve ticari ziyaretçinin ziyaret ettiği fuara, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Çin, Tayland, ABD, Japonya ve Kore’nin de aralarında bulunduğu pek çok ülke milli katılım düzenledi.

Fuara milli katılımla dahil olan 33 Türk firması, Dubai International Convention and Exhibition Centre Fuar Alanı’nın Rasheed Hall, Za’abeel Hall ve Concourse bölümlerinde toplam 590 metrekare alanda ürünlerini sergiledi ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılaştı. Birçok ticari anlaşmanın ilk adımını bu fuarda atma fırsatı yakalayan Türk sağlık ürünleri üreticileri hastane mobilyaları, sarf malzemeleri ve tıbbi ekipmanlar gibi ürünlerini sektörün beğenisine sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here