Sağlık Turizmi, 2013’e kadar yüzde 16 büyüme hedefliyor

0
204
2013 buyume hedefi yüzde 16

2013 buyume hedefi yüzde 16Dünya medikal turizm pazarında kalite ve fiyat avantajlarıyla öne çıkan Türkiye, bu pazardan aldığı yüzde 5’lik payı, 2013’e kadar yüzde 16 büyümeyle artırmayı hedefliyor. Türkiye’de sağlık sektörüne paralel hızla gelişen sağlık turizmi, 50 milyar dolara ulaşan global medikal turizm pazarındaki payını artırmanın yollarını arıyor. Dünyada her yıl 6 milyon kişinin sağlık tedavisi için gittiği alternatif ülkeler arasında son yıllarda öne çıkan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Global medikal pazarında yaklaşık yüzde 5’lik paya sahip olan Türkiye, bu pastadan ortalama 1.5 – 2 milyar dolar gelir sağlıyor.

2013 yılına kadar yüzde 16 büyüme hedefleyen sektör, bu önemli pazardan daha fazla pay alabilmek, ürün ve hizmet kalitesini hedef pazarlara tanıtabilmek için 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan EKSPO TERMAL 2011 Termal Doğal Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezleri, Sağlık Ürünleri, Ekipmanları ve Malzemeleri Fuarı’nda bir araya gelecek. Termal, doğal sağlık ve rehabilitasyon merkezleri, kaplıcalar, estetik ve güzellik merkezleri, ayak sağlığı merkezleri, ekolojik ve organik ürünler, diyet ürünleri, dermokozmetik ürünler ve bu alanlardaki en yeni uygulama, teknoloji ve hizmetlerin sergileneceği fuarı Avrupa, Kafkasya, Balkanlar, Rusya, Ortadoğu’dan çok sayıda sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Sağlık turizmi sektörünün istikrarlı bir şekilde büyümesi, uluslararası standartlarda hizmet verebilmesi, bilgi paylaşımı ve sektördeki gelişmelerin yakında takip edilebilmesi adına büyük önem taşıyan EKSPO TERMAL 2011, 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında EKSPOMED 2011, LABTEK 2011, HASTANELER ve SAĞLIK MERKEZLERİ ile ICSM EXPO 2011 (Endüstriyel Temizlik)fuarlarıyla eş zamanlı olarak gerçekleşecek. EKSPO TERMAL 2011 hakkında detaylı bilgi edinmek ve online davetiye için www.ekspotermalistanbul.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here