Sektör

MASSİAD Yönetim Kurulu’ndan Yalçıntaş’a ziyaret

massiad yönetimi kurulu istanbul ticaret odası ziyaretiMASSİAD Yönetim Kurulu, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’ı makamında ziyaret etti. Toplantıda sektörün sorunları ele alındı. 

Yeni göreve gelen Marmara Sağlık Sektörü İşadamları


Derneği (MASSİAD) Yönetim, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’ı makamında ziyaret ederek sektörel sorunlar ve çözümleri ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. Görüşmeye MASSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte İTO 38. nolu Komite üyeleri; Suavi Kalan, Cengiz Balçık, Erdal Ejder ve Alp Göbeklioğlu da katıldılar. İTO 38 no’lu Meslek Komitesi Başkanı ve İ.T.O Meclis üyesi de olan MASSİAD Başkanı Kazım Eryaşar, MASSİAD ve sektörle ilgili bilgi vererek, önümüzdeki dönemde de İTO ile olan işbirliğinin artarak sürmesi dileğinde bulundu. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş da, tıbbi cihaz ve malzeme sektöründe kamunun yaptığı toplu ve merkezi alımların sektördeki küçük ölçekli firmaların ihalelere katılmasını zorlaştırdığını söyledi.

Yalçıntaş, “Kamunun yerel olarak bazı alımlarını toplu yapması elbette ekonomik açıdan kaçınılmazdır. Ancak bunu daha bölgesel veya ulusal bazda yapmak, yerel bazda hizmet veren firmalara karşı haksız rekabete yol açacaktır. Hatta onları kapanma noktasına itecektir” dedi. Yalçıntaş, özellikle Anadolu’daki mahalli firmalar ile İstanbul civarındaki küçük ölçekli firmaların son zamanlarda büyük sıkıntılar yaşadığını belirtti. Başkan Yalçıntaş, “Zaten artan rekabet sonucu sektördeki kâr marjları düştü. Geciken tahsilatlar ve kredi bulmakta da zorlanan tıbbi cihaz ve malzeme sektörü firmaları, finansal açıdan sıkıntıya düştüler. Şimdi bir de bu ihalelere katılamayıp, iş yapamama durumuna gelirlerse işyerlerini kapatmak zorunda kalacaklar” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı