İlaç dünyası istedi zirve gelenekselleşti

0
249
Çağlar Çoroğlu

Çağlar ÇoroğluEduplus 2011 yılı zirveler takvimini 24 Şubat’ta ‘Marketing Power Conference  For the World of Pharmaceuticals’ ile başlatıyor.

Maslak Shareton Otel’de gerçekleşecek olan zirvenin ata teması ise

 ‘Geleceği Şekillendirmek’  olarak belirlendi. Profesyonellerden çalışanlara ve uluslararası konuklara kadar sektörün bütününe hitap eden zirvede 9 farklı oturumda 20’nin üzerinde uzman konuşmacı sektörü masaya yatıracak.  Bu yıl ilk kez zirve içinde sektöre yönelik bir pazar araştırmasının sonuçları kamuoyuna açıklanacak. 

Talep ettiler zirve gerçekleştirdikİlaç endüstrisinin kongre gerçekleştirme konusunda çok önemli bir paya sahip olduğunu söyleyen Eduplus Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Çoroğlu, “Eduplus’ın gerçekleştirdiği Liderlik, Satış gibi farklı zirvelerine ilaç sektöründen çok fazla katılımcı olmaktadır. Zaten bu zirve de ilaç sektörün kendilerine özel bir zirve talebi üzerine gerçekleşmeye başladı. Biz de bu ihtiyaca yönelik olarak sektörde çalışan profesyonellerin, tam gün katılabilecekleri, satış, pazarlama, kişisel gelişim ve yönetim alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri Marketing Power Conference For The World of Pharmaceuticals oluşturduk. Bu yıl 4. kez gerçekleştireceğimiz Marketing Power Conference, hem içeriği hem de sektörün bütününe hitap etmesi anmalında sektörde tektir” diye konuştu. 

Sektör hareketli eğitim şart
İlaç sektörünün gündeminin birleşmeler, satın almalar ve yönetmelikler gibi gündem maddeleri nedeniyle sürekli yoğun olduğunu anlatan Çoroğlu, bu nedenle sektörde çalışanların sürekli eğitim ihtiyacı olduğunu söyledi. Çoroğlu; ”Sektör sürekli bir değişiklik ve hareket halinde. Zirve çalışanların eğitim ihtiyaçlarının giderilmesinde ve sektörde deneyimli yöneticiler kazandırmada önemli bir role sahip. Marketing Power Conference, sektörün profesyonellerinin bir araya gelip, fikirlerini, düşüncelerini paylaştıkları, kendilerini ifade ettikleri bir iletişim platformudur.” açıklamasında bulundu. Zirvenin öncelikli hedefinin sektörün ve çalışanlarının gelişimine katkıda bulunmak olduğunu anlatan Çoroğlu konuya ilişkin şunları söyledi: “Eğitici, interaktif, eğlenceli ve fırsatlarla dolu bir konferans olarak Marketing Power Conference, ilaç ve sağlık sektörlerinde yer alan yönetici ve yönetici adaylarının pazarlama, satış, yönetim, liderlik ve kişisel gelişim konularıyla ilgili bilgi ve becerilerini geliştirerek iş hayatında başarılı olmalarını sağlamayı hedeflemektedir” 

Bu yıl sektör ‘Geleceği Şekillendirmek’ için bir arada

Bu yıl ki zirvenin temasının ‘Geleceği Şekillendirmek’ olduğunu anlatan Eduplus Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Çoroğlu, zirve hazırlıklarının her sene danışma kurulu tarafından yeni gündem maddeleri ve konuşmacılarının hazırlanmasıyla başlatıldığını bu nedenle her yıl farklı konu ve içerikle katılımcıların karşısında çıktıklarını söyledi. Çoroğlu, EDUPLUS kalite ve güvencesiyle TAKTX markasının deneyimiyle gerçekleştirdikleri zirvenin bu yıl ki teması ‘Geleceği Şekillendirmek’ olarak belirlendiğini söyledi. Bu sene zirvenin bitiminin ardından tüm sektör yöneticilerinde katılacağı bir gece düzenleneceğini bilgisini de veren Çoroğlu, “ Burada katılımcılar sadece zirvede öğrendikleri yeni konuları ve içerikleri tartışmakla kalmayacak aynı zamanda aynı sektörde yer almanın keyfini ve eğlencesini de yaşacaklardır” diye konuştu.

Zirvede konuşma yapacak isimler
Şebnem Avşar Tuna / Novo Nordisk Genel Müdürü, Kadir Tepebaşı / Lilly İlaç Türkiye Genel Müdürü, Herve Dussart / Astra Zeneca Türkiye Başkanı, Prof. Dr. Yeşim Toduk / Amrop International Türkiye Yönetici Ortağı, Emin Fadıllıoğlu / Abbott International Türkiye Genel Müdürü, Güldem Berkman / Novartis Türkiye Ülke Başkanı ve İlaç Sektörü  Genel Müdürü, Serdar Sözeri / Actavis İlaçları A.Ş. Ülke Müdürü, Taner Özdeş / Infonet Genel Müdürü, Cengiz Ağluç / Boehringer Ingelheim Reçeteli Ürünler Satış Direktörü, Levent Aslan / Janssen Satış Pazarlama Direktörü, Ömer Faruk Arslan / GSK Türkiye Grup İş Birimi Direktörü, Dr. Okan Öncel / Bilim İlaç Satış ve Pazarlama Direktörü, Prof. Dr. Murat Ferman / Işık Üniversitesi I.I.B.F.Öğretim Üyesi& Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları Derneği Kurucu Üyesi, Cengiz Kıyılar / Abdi İbrahim Pazarlama ve Satış Direktörü, Dr. İlker Yılmaz / Covidien Sağlık A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü, Nihal Arslan / Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Pembe Candaner / Özel İstihdam Büroları Derneği Kurucu Başkanı, Berrin Yılmaz / Roche Müstahzarları A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü, Münire Toksöz Mıhçak / Sanovel İnsan Kaynakları Direktörü, Cem Akkaya / Pfizer İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürü, İpek Akyıldız / IMS Health İnsan Kaynakları Müdürü, Serkan Vatansever // Daiichi-Sankyo Grup Ürün Müdürü, Canan Aküzüm / Bayer Müdür.

Zirve oturumlarından başlıklar:   Nasıl Başardılar?

Profesyonel Yaşamda Zirveye Ulaşmanın Yolları, İlaç Sektörünün Vizyonu ve Geleceği ile ilgili Tahminler, Yeni Uygulamalar ve Etkileri Yönetimde Başarı Taktikleri, Günümüzde Satış Yönetimi, Satıcıların Değişen Rolü ve Başarılı Satıcı Olmanın Sırları, Pazarlama Yöneticilerinden Reçeteler: Ürün Yönetimi ve Müşteri, İK Yöneticilerinden Altın Öğütler: Sektörde Kariyer Hedefleri Belirleme ve Ulaşma, İlaç Şirketlerinde İç ve Dış Müşteri Memnuniyeti Nasıl Sağlanır?.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here