3. Ulusal Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Kongresi Şubat’ta

0
244
3.ulusal-kongre

3.ulusal-kongre3. Ulusal Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Kongresi, TÜMDEF ve SEİS önderliğinde 17-21 Şubat 2011 tarihlerinde Antalya WOW Topkapı Palace Oteli’nde düzenlenecek.
3. Ulusal Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Kongresi TÜMDEF (Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu) ve SEİS (Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası) işbirliğiyle 17-21 Şubat 2011 tarihlerinde Antalya WOW Topkapı Palace Oteli’nde gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Üniversite ve Sivil Toplum Örgütleri yöneticileri başta olmak üzere Sektörün muhataplarıyla bir araya gelinecek kongrede tıbbi cihaz sektörünün dünü, bugünü ve geleceğe ilişkin projeleri masaya yatırılacak. Sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirmek, geleceğe ilişkin hedefler koymak maksadıyla düzenlenecek kongre hakkında bilgi veren TÜMDEF Genel Başkanı Kemal Yaz, “Hızla gelişen teknoloji, AB uyum süreci çalışmaları, gerek dünyanın gerekse Ülkemizin zaman zaman yaşadığı ekonomik krizler; Sektörümüzü münferit çözümlerden sıyrılarak, kurumsal ve örgütlü bir yapılanmayla, kriterleri belirlenmiş evrensel çözüm önerileri üretme zorunluluğuna getirmiştir. Bu bağlamda Federasyonumuz altında yer alan her derneğin, firmanın ve hatta her çalışanın sıkıntı ve çözüm önerilerine ilişkin düşünceleri bizim için çok önemlidir. Sektörümüzün hak ettiği yere gelmesi amacıyla geniş bir katılımla yeni yol haritaları belirleme arzusundayız. Kongre süresince birbirimizi daha yakından tanıyacak, fikirlerimizi paylaşacak, düşüncelerimizi tartışacak ve yeni açılımlar geliştireceğiz. Bu kongrenin bizim kongremiz olduğunu, yaşadığımız sıkıntıların giderilmesi adına ortak akıl yürütebileceğimiz ve çözüm üretebileceğimiz yegâne platformun bu toplantı olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

Sağlık sisteminin önemli bir yapı taşı

SEİS Genel Başkanı Metin Demir de, sağlık hizmet sunumunun önemli bir parçası olarak giderek görünürlük kazanan sektörün, aynı zamanda hızlı teknolojik gelişmeler ve idari düzenlemelerin de etkisiyle her geçen gün kendini yenilemek ve geliştirmek durumunda olduğunu belirtti. Demir şunları söyledi: “Bizler, sağlık sisteminin önemli bir yapı taşı olarak, ülke ekonomisi için stratejik bir sektörde, katma değeri ve potansiyeli yüksek bir alanda hizmet vermekteyiz. Çalışma alanımızın önemi giderek daha çok fark edilmektedir. Küresel ekonomik şartlarda rekabet edebilmek ve hızla değişen kurallara ve işleyiş sistemlerine ayak uydurabilmek sektörümüz için yoğun çaba gerektirmektedir. Hepimiz bu dinamik yapıya uyum sağlamak için uğraş göstermekteyiz. Ülke menfaatlerinin en iyi şekilde korunduğu ve insanımızın optimum sağlık hizmetlerine kesintisiz erişebildiği bir hizmet sunabilmek için çalışmaktayız.  Bu dinamik ortamda, her gün gelişen yeni düzenlemelere hızla adapte olabilmek ve yönetişim ilkelerine uygun şekilde aktif katılım göstererek bu sürecin ülkemiz ve sektörümüz için en olumlu şekilde sürdürülmesini sağlamak için güç birliği içinde birlikte hareket etmemiz gerekliliği açıktır. Bizler Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri olarak tüm meslektaşlarımızı her tür platformda temsil etmek ve sorunlarına çözüm aramak için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu kongrede sizlerle buluşmak, görüş ve önerilerinizi almak bizler için  yol gösterici olacak, çalışmalarımıza güç ve şevk katacaktır.” Kongre ile ilgili geniş bilgi www.tibbitedarikcilerkongresi2011.org internet sitesinden alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here