Nüve Medica 2010 Fuarı’nda üç yeni ürününün tanıtımını yaptı

0
119
Nüve Medica 2010 Fuarı’nda üç yeni ürününün tanıtımını yaptı

Nüve Medica 2010 Fuarı’nda üç yeni ürününün tanıtımını yaptıÜlkemizin laboratuvar cihazları üretimi alanında köklü kuruluşu ve Dünya pazarlarındaki gurur veren temsilcisi Nüve, Medica Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıttı.
Almanya’nın Düsseldorf kentinde yapılan Medica, bu sene 17 – 20 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi. 1997 yılından beri Medica’ya katılan Nüve, laboratuvar cihazlarının sergilendiği 2. salondaki şık standında geniş ürün grubundan örneklere yer verdi. İnkübatörler, Kuru Havalı Sterilizatör, SteamArt Serisi Buharlı Sterilizatörler, Spinart Serisi Santrifüjler, Su Banyoları, Su Distile Cihazları, Class II Mikrobiyolojik Emniyet Kabini, Kan Saklama Dolabı, Trombosit İnkübatörü, Trombosit Sallayıcı, CO2 İnkübatör, Derin Dondurucu cihazları Nüve markasının geniş ürün çeşidini ve yüksek kalitesini yansıttı. Nüve standında fuar süresince gözlenen yoğunluk ürün tanıtımı, ziyaretçi ve bayi görüşmeleri şeklinde gerçekleşti. 88 ülkeye ihracat yapan Nüve’nin Medica’daki standı yurtdışı bayileriyle görüşme ve buluşma noktası aynı zamanda. Nüve farklı coğrafyalardan gelen bayilerini standında ağırlıyor, yeni ürünlerinin tanıtımı yapıyor. Nüve’nin yıllardır fuar katılımlarındaki önemli bir özelliği yeni ürün tanıtımıdır. Bu geleneği bozmayan Nüve, 3 yeni ürünün tanıtımını Medica 2010’da ilk kez yaptı. Türkiye’nin laboratuvar tipi ilk Derin Dondurucusu FR 490 – TÜBİTAK’tan Ar-Ge destekli EC 160 model Karbondioksitli İnbükatör Türkiye’nin yine ilk CO2 İnkübatörü – OT 100V Otoklav cihazı, Nüve’nin sterilizasyon grubu cihazlarının son üyesi. Laboratuvar cihazları üretiminde ülkemizin öncü kuruluşu Nüve, bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk yerli laboratuvar Derin Dondurucularını üretti. Nüve FR 490 ve DF 490 Derin Dondurucular sırasıyla -41C° ve -86C° çalışma özellikleriyle Türkiye’nin laboratuvar alanında hizmet verecek ilk Derin Dondurucuları olma özelliğini taşıyor. Klasik Derin Dondurucularda soğutma hücre dış cidarından yapılırken Nüve’nin Derin Dondurucuları FR/DF 490’da soğutma hücre içinden sağlanıyor.

EC 160 Karbondioksitli İnkübatör
Nüve Medica 2010 Fuarı’nda Türkiye’nin ilk Karbondioksitli İnkübatörü EC 160 cihazını da tanıttı. Nüve EC 160 CO2 İnkübatör TÜBİTAK’tan en üst oranda Ar-Ge desteği olan bir proje. EC 160 ileri kontrol sistemi, tek parçadan oluşan hücre yapısı ve GSM modülü ile rakiplerinden öne çıkıyor. OT 100V Otoklav cihazı ise Nüve’nin sterilizasyon grubu cihazlarının en son üyesi. Nüve son yıllarda sterilizasyon cihazlarındaki iddiasını yeni SteamArt Serisi ürün grubuyla sürdürüyor. Nüve Medica 2010’da yeni ürünleri ve geniş ürün yelpazesinden örneklerle yerli ve yabancı ziyaretçilerinin dikkatlerini yine üzerine çekmeyi başardı. 2009 yılı verilerine göre 88 ülkeye yaptığı ihracatla Dünya Gazetesi’nin İhracatın Yıldızları yarışmasında Pazar Çeşitliliği birincilik ödülü bulunan Nüve, ihracatının % 40’ını Avrupa ülkelerine gerçekleştiriyor. Bunu sırasıyla Kuzey Afrika ve Uzak Doğu ülkeleri izliyor. Medica 2010 Fuarı’nı bu yıl 100’ü aşkın ülkeden 137.200 ziyaretçi gezdi. 64 ülkeden 4400 katılımcı firma tanıtım yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here