Elmed, seyyar röntgen ve C kollu seyyar skopi röntgen cihazı üretecek

0
2329
Elmed, seyyar röntgen ve C kollu seyyar skopi röntgen cihazı

Elmed, seyyar röntgen ve C kollu seyyar skopi röntgen cihazıElmed, Radyoloji Kongresi’nde üretimine yakında başlayacağı seyyar röntgen ve C kollu seyyar skopi röntgen cihazını doktorlara anlattı ve görüşlerini aldı.
Elmed Elektronik Medikal San. ve Tic. A.Ş., 31. Ulusal Radyoloji Kongresi’nde yeni ürününü tanıttı. Medikal Plus’a açıklamada bulunan Firma Koordinatörü Fatih Bayraktaroğlu, röntgen cihazındaki en büyük amaçlarının seyyar röntgen ve C kollu seyyar skopi röntgen cihazını imal etmek olduğunu söyledi. Cihazlarla ilgili çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Bayraktaroğlu, “Röntgen cihazının kasasını imal ettik. Kongreye gelmiş olmamızdaki en büyük amaçlardan bir tanesi doktor arkadaşlarımızın hastanede eksiklerini tespit ederek bu eksiklikler doğrultusunda makineyi geliştirmek ve ülkemize bu ürünleri kazandırmak. Yapacağımız cihazların hepsinde teknolojik olarak en üst seviyedeki yüksek frekans tekniğini kullanmayı ve ihtiyaca binaen cihaz üretimi yapmayı taahhüt ediyoruz.  Bununla birlikte doz kontrolüne sahip olmak, hastanın ve çalışma ortamındaki doz miktarının son derece azalmasını sağlayacağız. 2 ayrı tipte üç ayrı versiyon çıkaracağız. 2011’de çalışmalarımız sonuçlanacak. Ar-Ge çalışmalarımız tamamlandı. Mekanik olarak makinalar tamamlandı, ihtiyaca binaen elektronik düzenlemeler yapılacak” dedi. Bayraktaroğlu cihazlarla ilgili şu bilgileri verdi:

Basic Model Seyyar Röntgen Cihazı
Basic Model Seyyar Röntgen Cihazı (Radius S-R) tamamıyla inverter destekli yüksek frekans tekniği ile çalışır ve hastane ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Ürünü uluslararası pazarda farklı kılan en büyük özelliklerinden biri mekaniğinin basit olmasıdır. Servis gerektirmez karşı ağırlık prensibi kullanılmıştır, kayma olmaz. Ayrıca hafif olup taşınması kolay ve pratiktir. Teknolojik yönden ise güç ve emniyet ön planda tutulmuştur. Travmalı acil hasta çekimlerinde cihaz gonometresi, zaman ayarlı aydınlatma, şerit metre, çift yönlü elçeği, filtre takma apareyleri sayesinde hemen pozisyon verebilmeyi sağlar. Üç ayrı model üretilmiştir. Her bir ürün acil servis ve hasta odalarında herhangi bir 220V tek fazlı fişe bağlanarak çalıştırılmaya hazırdır. Ayrıca hat çekmeye veya özellikli priz veya sigorta tesisine gerek yoktur. Yan ve ön eksende aynı anda aynı yöne dönen tekerlere sahiptir ve 12 dereceye kadar çıkan eğimlerde eşit ağırlık dağılımı sebebiyle kolay hareket ettirilebilmektedir. Acil durumlarda cihaza sahip olunmasını sağlayan mekanik fren sistemi de vardır. Cihazın bütün versiyonlarında isteğe bağlı olarak kollimatörün altına yerleştirilen doz monitöründe hasta tarafından alınan doz miktarını gösteren ve doz miktarını belgeleyen bir yazıcı da bağlanabilmektedir. Cihaz, acil servisler, yoğun bakım üniteleri, pediatri, ortopedi ve hastanenin gerek olan her bölümünde radyografik amaçlı kullanıma uygun üretilmiş, uluslararası standartlara sahip bir üründür.

C-Kollu Seyyar Röntgen
C-Kollu Seyyar Röntgen cihazı modern ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş, son derece güvenli bir üründür. Özellikle ortopedi, travmatoloji, genel cerrahi, üroloji, beyin cerrahi ve kısmen seçilen dijital hafıza sistemlerine bağlı olarak her türlü endoskopik (ERCP, kalp kataterizasyonu, kalp pili uygulamaları, ürodinami gibi) çalışmalarda ameliyathane ortamında kullanmak üzere tasarlanmıştır. Cihazla birlikte kasetli Radyografik çalışmalar yapılabilirken yoğun olarak sürekli floroskopi, purslu floroskopi, one shot floroskopi, boosted (yüksek doz) floroskopi, düşük doz floroskopi işlevleri de yapılabilmektedir. Cihaz kolay ulaşılır kontrol konsülü vasıtasıyla işletilmektedir. Panelde iki sıvı kristali gösterge vardır ve yüksek güvenirlikli elektronik sisteme sahiptir. Sistem tamamıyla mikrokapsüllerce kontrol edilir. Bütün Radius ürünlerde radyografik el anahtarı, floroskopi pedalı, 24×30 cm kaset tutucu, yaprak ve iris kollimatör, steril örtüler, monitör sehpası birlikte verilmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here