31. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne 30 medikal firma katıldı

0
268
31. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne 30 medikal firma katıldı

31. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne 30 medikal firma katıldı7-12 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 31. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne katılan medikal firmalar yeni ürünlerini doktorlara tanıtma fırsatı buldular.

Türk Radyoloji Derneği (TRD) tarafından düzenlenen 31. Ulusal Radyoloji Kongresi 7-12 Kasım tarihleri arasında Rixos Otel –Sungate Antalya’da gerçekleştirildi. Kongreye 30 medikal firma katıldı. Son teknoloji tıbbi cihazların tanıtıldığı kongrede doktorlar yeni cihazları yakından inceleme fırsatı buldular. Türk Radyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan, kongreye katılarak stant açan tüm firmalara teşekkür etti.

Yeni ürünler tanıtıldı
GE Healthcare, kongrede açtığı standında Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemi” Centricity PACS-IW’ı tanıttı. Mes Medikal de kongre de Ulrich Medical’in yeni CT enjektörü CT Motion modelinin tanıtımı yaptı. Firma ayrıca Olympus Radyoloji dijital raporlama ürünlerini de sergiledi. Radyolojik Görüntülemede “Güvenli ürünler” konseptiyle, ziyaretçilerini kabul eden Guerbet ise kongre çerçevesinde açtığı stantta, MR görüntülemede Dotarem ve BT görüntülemede Xenetix adlı ürünlerini tanıttı. Toshiba da kongredeki standında; güncel BT modellerinin iş istasyonları ile yapılan karşılaştırmalı teknoloji tanıtımında Toshiba Vitrea iş istasyonları, kullanım performansı ve kolaylığı ile katılımcıların beğenisini ve takdirini topladı. Akfa Medikal ise kongrede “filmsiz hastane” konseptini tanıttı. Firma yetkilileri, “Sadece film masrafından yaptığınız tasarrufla radyolojik görüntülerinizi değerlendirebilir, arşivleyebilir ve dünyanın her yerinden erişebilirsiniz” diye konuştular. Kongrede Siemens, Philips, Meditel, Carestream Health, Elmed, İncekaralar, Kurt&Kurt, Reproset’ın standına ilgi büyüktü. Kongrede Bayer HealthCare tarafından düzenlenen; “Karaciğer Görüntülemenin Tanımı” ile “Esur Kontras Madde Kılavuzu Yönlendirmesiyle” başlıklı interaktif oturumlar düzenlendi.

Kongrede stant açan firmalar
Abaküs İleri Teknoloji Ürünleri Ltd. Şti, Akfa Medikal, Bayer, Binaş Medikal Sistemler San. ve Tic. Ltd. Şti., Carestream Health Tıbbi Cihazlar Tic. Ltd. Şti., Denge Group, Elastografi Görüntüleme&Sağlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., Elmed Elektronik Medikal San. ve Tic. A.Ş., Esaote Biomedica Medikal Sistemler Ltd. Şti., Fujifilm, GE Healthcare, İncekaralar, İnter-Med Medikal Sistemler, İnterPacs Sağlık Çözümleri San. Tic. Ltd. Şti., Kanıt Kimya ve Makine Tic. San. Ltd. Şti., KBB Özel Sağlık Hizmetleri ve Tıbbi Danışmanlık Tic. San. A.Ş., Kurt&Kurt, Meddata Bilişim İletişim Ltd. Şti., Meditel Medikal Teknik Elektronik Ltd. Şti., Medsis Medikal Sistemler Tic. Ltd. Şti., Medusa Tıbbi Cihazlar Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti., Mes Medikal Elektronik San. Tic. Ltd. Şti., Odak Kimya Endüstrisi Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Penta Elektronik Medikal Sistemler A.Ş., Philips Healthcare, Reproset, Siemed Tıbbi Sistemler, Siemens San. ve Tic. A. Ş., Steril Sağlık Malzemeleri, TMST Tıbbi Sistemler Pazarlama Tic. ve Servis A.Ş., Turmap Bilişim Teknolojileri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here