Özel BSK Metropark Hastanesi’ni Başbakan Erdoğan hizmete açtı

0
336
Özel BSK Metropark Hastanesi

Özel BSK Metropark HastanesiAdana’nın uluslararası kalite standartı olan JCI Akreditasyonu’na sahip hastanesi “Özel BSK Metropark Adana Hastanesi”nin, resmi açılış töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

Ev sahipliğini BSK Metropark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Attila, Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Kalo, Dr. Selçuk Doğan, Mehmet Hanifi Kalo, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, BSK (Birleşik Sağlık Kurumları) A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı ve BSK Metropark Hastanesi ortakları Şahin Kalo, Necmi Asfuroğlu’nun üstlendiği açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Adana Valisi İlhan Atış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Adana milletvekilleri Fatoş Gürkan Zopçuk, Necdet Ünüvar, Vahit Kirişçi de katıldı. Başbakan Erdoğan, “Böyle modern bir hastaneyi Adana’ya kazandırdıkları için BSK yetkililerine teşekkür ediyorum” dedikten sonra “Ya Allah, Bismillah” diyerek hastanenin açılış kurdelesini kesti.

50 milyon TL’ye mal oldu

Esas Holding kuruluşu olan ulusal hastaneler zinciri Birleşik Sağlık Kurumları (BSK) ve Metropark A.Ş. ortaklığı sonucu 50 milyon TL tutarında bir yatırım ile kurulan BSK Metropark Adana Hastanesi, Adana’daki sağlık sektörüne yeni bir bakış getirerek uluslararası kalitede hizmet sunacak ve tüm bölgenin referans merkezi konumuna yerleşerek yabancı hastalara da hizmet verecek örnek bir sağlık yatırımı olmayı hedefliyor. Açılır açılmaz dünyaca kabul edilen, sağlık sektörünün kalite onay belgesi JCI Akreditasyonu’nu almayı başaran BSK Metropark Adana Hastanesi, 14 bin metrekare kapalı kullanım alanı bulunan ve 28’i yoğun bakım yatağı olmak üzere 122 yatak kapasiteli bir hastane olarak hizmete giriyor. BSK Metropark Adana Hastanesi, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Nefroloji, Üroloji, Ortopedi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri, Göz Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Dermatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi, Beslenme ve Diyetetik uzmanlık bölümleri ile faaliyet gösteriyor.

7 hastanesi var

BSK’nın Türkiye çapındaki 7 hastane ortaklığından biri olan BSK Metropark Adana Hastanesi, yüksek teknoloji donanımı, BSK’nın ulusal güç yerel yakınlık ilkesi, uzman başarılı personeli ve özenli yaklaşımı ile en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. BSK Metropark Adana Hastanesi ortağı BSK, Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Eskişehir, Konya ve Kütahya illerindeki 7 hastanesi, 52 bin 700 metrekare kapalı alanı, 628 yatağı, bin 600 çalışanı ile 2009 senesinde 500 bin hastaya hizmet verdi. BSK, 2010’da bir milyonun üzerinde hastaya şifa dağıtmayı hedefleyerek ülkenin en geniş hastane zincirlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here